ШАНОВНІ КОЛЕГИ! ВІТАЄМО ВАС НА НАШОМУ БЛОЗІ "ФАЙНІ ПАВИ". ДЛЯ ВАС ЗАВЖДИ ЦІКАВА й КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ.

Translate

вівторок, 28 лютого 2017 р.

Пропонуємо ознайомитись з корисною інформацією

Огляд фахових журналів 2016 рік

Скористатися посиланням ➻ «Открыть в приложении «Google Презентации»» ➻ «Смотреть» ➻ « »


АНАЛІЗ ДІЯЛЬНОСТІ ЮСП ОБЛАСТІ ТА МІСТА ЗА 2016 рік.




   Молодь – найбільш мобільна частина населення, найбільш відкрита для впливу, для вдосконалення, здобуття нових знань та навичок. Але разом з тим, вразлива, така, що потребує уваги та розуміння. У молодому віці закладається базова філософія, відношення до Батьківщини, держави, народу, сім’ї, влади, спосіб життя людини. Не останню роль у формуванні світогляду майбутнього покоління відіграють бібліотеки, що працюють з юнацтвом.

    Для вивчення стану та визначення пріоритетних напрямків діяльності бібліотек, що обслуговують молодь, фахівці проблемно – аналітичного відділу щорічно узагальнюють підсумки діяльності ЮСП регіону, висвітлюють результати аналізу статистичних даних, напрямків діяльності, стан та розвиток бібліотечної мережі, роль в соціокультурному розвитку громади.
Постійно проводиться діагностичне обстеження сільських книгозбірень. Це висвітлення проблем і надання методичних порад, рекомендацій та консультативна допомога, виявлення та впровадження різноманітних форм досвіду.
   Мережа бібліотек області станом на 01. 01. 2017 року становить:

    Всього за звітний рік ЮСП Харкова та області було обслуговано 124 370 користувачів, що на 1733 більше ніж в 2015 році. І це в всупереч тому, що в регіоні в рамках дезентралізації проходить створення об᾽єднаних теріторіальних громад й частина бібліотек була закрита.                                                                                
   Так плідно в звітньому році попрацювали бібліотеки Золочівської ЦБС (+1176), Великобурлуцька ЦБС (+727), Богодухівська (+467), Зачепилівська (+554), Чугуївська міська юнацка бібліотека (+ 282).
Нажаль, кількість користувачів ЮСП в області постійно зменшується. Це пов᾽язано з мобілізацією молоді на службу в лави ВСУ, велика частина сільської молоді працевлаштовується в місті Харкові, або виїзджає за кордон. Тому багато ЦБС регіону втратили велику частину своїх користувачів: Харківська ЦБС (-1146), Ізюмська ЦБС(-700) та м.Ізюм (-876), Красноградська ЦБС (-537) та інш.
   Всього по області кількість користувачів ЮСП составила 70221
(-165)осіб.

понеділок, 27 лютого 2017 р.

Перша «ластівка» професійного спілкування.



   Завжди приємно, коли колеги шанують нашу бібліотеку як сучасний інноваційний центр з підвищення кваліфікації. Фахівці ХОБЮ з задоволенням відкликаються на пропозиції інших бібліотек  поділитися своїм досвідом.
    Тому 24 лютого наші колеги брали участь у районному семінарі бібліотекарів загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів Московського району м. Харкова за темою  «Використання інформаційних технологій та Інтернету у шкільній  бібліотеці».
    Спочатку для наших колежанок була проведена екскурсія по бібліотеці, що дала можливість  бібліотекарям  шкіл  детальніше ознайомитися з роботою різних структурних підрозділів ХОБЮ та отримати  корисні  контакти.
    Потім для учасників семінару завідувачкою  проблемно-аналітичного відділу Т.Смєкаловою  була проведена презентація методичного блогу «Файні ПАВи».
   Бібліотекарі шкіл дізналися про важливість інтеграції  у віртуальний простір як складову успіху сучасної бібліотеки, ознайомились з історією виникнення блога, його структурою, різновидом блог-платформ та  інш.
    Цікавим досвідом організації дозвілля молоді поділилися з колегами О.Саєнко, завідувачка відділу естетичного виховання молоді та соціокультурної діяльності. В супроводі яскравої медіа-презентації  була надана інформація про діяльність «Творчої майстерні».
  Завершився семінар доповіддю з досвіду роботи   «Бібліотечний веб-сайт – надзвичайна можливість покращення співпраці бібліотек з користувачами»  завідувачки бібліотеки  ХГ №43 Ю. Кокорєвої.
   Учасники семінару були вдячні за цікаві і корисні знання, які  отримали від фахівців ХОБЮ й висловили надію на подальшу плідну співпрацю.

пʼятниця, 24 лютого 2017 р.

Семінари



Міжнародний семінар «Адвокація на користь сталого фінансування бібліотек в умовах економічної нестабільності», 19-20.03.2017 р., Київ

 Неділя, 19. Березень 2017, 10:00 - 17:00
Українська бібліотечна асоціація та Goethe-Institut в Україні  запрошують на міжнародний семінар «Адвокація на користь сталого фінансування бібліотек в умовах економічної нестабільності», що відбудеться 19-20 березня 2017 р. (неділя та понеділок) у м. Києві у Goethe-Institut в Україні (м. Київ, вул. Волоська, 12/4).
Доповідачі: німецький та українські експерти з питань формування і розподілу бюджету бібліотеки, адвокаційної діяльності

Проекти, програми



Українська бібліотечна асоціація стала одним із співорганізаторів проекту «Містки громадської активності», що фінансується Європейським Союзом та впроваджується у партнерстві з ГО «Центр культурного менеджменту» (Львів), Благодійним фондом «Помагаєм» (Дніпро) та Фондом розвитку інформаційного суспільства (Варшава) у 2016-2018 рр.
   Це дворічний проект, орієнтований на сприяння демократичним перетворенням в Україні шляхом впровадження нових, а також підтримки вже існуючих активних громадських ініціатив з особливим акцентом на невеликих містах, які виявилися найбільш уразливими в сучасних українських умовах.
   Цільовою групою проекту є лідери громадянського суспільства, внутрішньо переміщені особи (ВПО) та громади невеликих українських містечок. Проект діє у всіх регіонах України, але перевага надається учасникам  з Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Львівської та Харківської областей.

середа, 22 лютого 2017 р.

«Мова – державна перлина, нею завжди дорожіть»


    Рідна мово! Усім світом ти визнана за одну з найзвучніших мов. Тому ти така мелодійна і неповторна, бо увібрала в себе гомін полів, лісів і морів нашої України. Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу.
22 лютого 2017 року  працівники Вовчанської юнацької бібліотеки-філії завітали до учнів 9-х класів ліцею №2 для того щоб провести з ними  урок українознавства «Мова – державна перлина, нею завжди дорожіть: без мови нема України, тож її, як матір любіть». Адже цими днями 21 лютого всі народи на землі відзначали Міжнародний день рідної мови.
Бібліотекарі розповіли дітям про історію виникнення української мови, підготували книжкову виставку «Звучи рідна мово, квітуй, і шануйся» – де були зібрані твори українських письменників про мову. В ході проведення цього заходу учні з цікавістю слухали про мову, її значення в житті людей потім декламували вірші про нашу, українську мову. 
   Метою цього заходу у працівників бібліотеки було виховання любові до рідної землі, до рідної мови, до її носія – українського народу, формувати розуміння того, що мова – скарб, без якого не може існувати ні народ, ні – держава.

вівторок, 21 лютого 2017 р.

«Герої сьогодення – Небесна Сотня»




 20 лютого по всій Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні.
В цьому році виповнилася третя річниця від дня, коли відстоюючи ідеї демократії, свої права і свободи, під час сутичок в центрі Києва, загинули понад 100 осіб, було багато поранених та зниклих безвісті. Згодом загиблих учасників акції протесту почали називати «Небесною Сотнею» на знак вшанування їх відваги, сили духу і стійкості.
         До Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні в бібліотеках Первомайської міської ЦБС проведені інформаційно-патріотичні  заходи, присвячені цій даті. В центральній бібліотеці оформлена  виставка – реквієм під назвою «Герої сьогодення – Небесна Сотня», біля якої надається історична довідка про події тих днів. На виставці представлені нові книги, які надійшли з обласних центрів. В Сиваській бібліотеці-філії пройшла патріотична бесіда на тему «Їх серця б’ються на небесах».


А 21 лютого бібліотекарем юнацької кафедри І.Гусак для старшокласників проведено урок мужності під назвою «А Сотню вже зустріли небеса». Під час заходу для слухачів була надана інформація про революційні події та демонструвався відеоролик про загиблих патріотів України, які не пошкодували свого життя заради Свободи та гідності. Серед загиблих було і троє наших земляків – харків’ян - про яких надана інформація та представлені їхні фотографії.  

   Завершився урок мужності хвилиною мовчання.
  У  пам’ять про «Небесну Сотню» названо низку вулиць і площ, складено пісні та літературні  твори, знято фільми, відкрито пам’ятники. Країна пам’ятає своїх Героїв!