ШАНОВНІ КОЛЕГИ! ВІТАЄМО ВАС НА НАШОМУ БЛОЗІ "ФАЙНІ ПАВИ". ДЛЯ ВАС ЗАВЖДИ ЦІКАВА й КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ.

Translate

вівторок, 27 березня 2018 р.

У нас в гостях – Сумська ОУНБ


     26 березня 2018 року Харківська обласна бібліотека для юнацтва продовжила рейд віртуального спілкування з циклу «Від бібліотеки  до бібліотеки : будуємо веб-мости»  з фахівцями Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки. Ці зустрічі дають змогу бібліотекарям різних бібліотек поділитися своїм цікавим досвідом, розповісти про інноваційні проекти, які реалізуються в бібліотеці.
    Зустріч відкрила директор бібліотеки  М.В.Жарова, яка привітала колежанок СОУНБ та коротко розповіла про ХОБЮ.  Веб-спілкування проходило в форматі естафети.
   Заст.директора з менеджменту та проблемно-аналітичних питань М.Медведська розповіла про масштабні проекти нашої бібліотеки «Навколо знань – об'єднуємо громаду» та проект  «Толока добрих ідей»: фестиваль соціальних ініціатив молоді», проілюструвавши їх медіа-презентацією.
   Фахову естафету продовжила Сумська ОУНБ, а саме заступник директора по роботі з юнацтвом Титаренко Лариса Григорівна розповіла про оптимізацію бібліотек ( злиття обласної бібліотеки для юнацтва та ОУНБ в 1997 році) та напрями роботи.
   З повідомлень фахівців СОУНБ ми дізналися  про такі цікаві проекти, як :
·        створення Інформаційного центру «Вікно в Америку» (Посольство США в Україні), що дало змогу започаткувати роботу нових клубів «Швидка англійська», Англійська для поліцейських, Англійська для тінейджерів (учні  6-9 класів)
·        «Мова. Культура. Німеччина» (Гете-Інститут України);
·        «Технологічна нація» (Фонд BrainBasket);
·        «ПОЛіС – Поліція і спільнота» (IREX/Україна);
  Спілкування було дуже плідним та корисним для бібліотекарів обох бібліотек.
Було висказано бажання й подальше проводити веб-зустрічі  для обміну досвідом в проведенні креативних проектів та програм.





понеділок, 26 березня 2018 р.

Поезія іде по колу

23 березня 2018 року в приміщенні Краснокутської центральної районної бібліотеки панувала царина поезії та музики.
Китченко Євг. Ан., бібліотекар читального залу та Кузьміна Валентина Євг., завідувач відділу обслуговування Краснокутської центральної районної бібліотеки підготували та провели для читачів зустріч у поетичному колі «І слово лине із серця і душі» (до Всесвітнього дня поезії).
На початку заходу бібліотекар Китченко Є.А. привітала учасників зустрічі, розповіла про значення поезії в житті людини і суспільства, а також про відзначення Всесвітнього дня поезії у світі та Україні.
Бібліотекар зазначила, що Краснокутщина давно багата поетичними талантами, які беруть натхнення в першу чергу від рідної землі, а учениця Краснокутської дитячої музичної школи Колєснік Дар’я виконала пісні «Україночка» та «Барви рідної землі».
Потім з власними творами виступали поети Краснокутщини: Кабашна О.М., Єрмак О.В., Антоненко Л.О., Касяненко В.А., Холод В.І. та Покусай Л.І. Поетичну естафету продовжили присутні читачі – учасники заходу декламували поезії своїх улюблених поетів – земляків.
Потім вихованці гуртка «Мій рідний край» Краснокутського центру дитячої та юнацької творчості Колісник Арсеній, Колісник Богдан та Дворцова Дарина виконали літературну композицію за мотивами поезій О.М.Кабашної, а учні Краснокутської гімназії Стороженко Марія (3 кл.) та Лєсніков Юрій (8 кл.) декламували вірші цієї поетеси. Хор «Мелодія» Краснокутської селищної ради виконав 2 пісні: «Все це наша земля» та «Моя ти земле» на слова і музику Г.С.Акулова, а учениця Краснокутської дитячої музичної школи Черниш Ліза виконала пісні на слова і музику В.Д.Миргорода «Посадила мама квіти» та «Рідний край».
Проведений захід надав змогу шанувальникам поезії спілкуючись в дружньому колі відчути поетичне і естетичне задоволення та почути нові вірші поетів Краснокутщини.




понеділок, 19 березня 2018 р.

Ліна Костенко: "Я вибрала Долю собі сама"


Шановні друзі, колеги!
Радіємо й вітаємо геніальну поетесу Ліну Костенко з днем народження. Нам пощастило пізнати тільки частину творчості ції сміливої цілеспрямованої жінки, а скільки ще не відкритого нами. Пропонуємо вам літературне знайомство "Я вибрала Долю собі сама".


понеділок, 5 березня 2018 р.

Фасети та розділові знаки, якi використовуються в Унiверсальнiй десятковiй класифiкації


Шановні колеги зверніть увагу на статтю Марuни Axвepдoвої, старшого наукового спiвробiтника вiддiлу класифiкацiйних систем Книжкової палати України, яка надрукована в фаховому журналі "Вісник Книжкової палати" в №1 за 2018 рік. Стаття стане помічником в роботі з фондом бібліотеки та каталогами.

*******
Унiверсальна десяткова класифiкацiя (УДК) – мiжнародна класифiкацiя (станом на 01.02.2018 існує 57-ма мовами) для вcix галузей знань i складний iнcтpyмeнт систематизування й пошуку,створена l895 року для iндексацiї та  орrанiзацiї  ''найкращої бiблiографii коли-небудь складеної, яка вiдображатиме все опублiковане у будь-якiй точцi cвiтy будь-якою мовою у будь-який час''. Це надзвичайно гнучка багатоаспектна система класифiкацiї для вcix видiв інформації.
         Завдяки логiчному iерархiчному розташуванню та аналiтико-синтетичному характеру УДК придатна для органiзацii бiблiотечних фондiв i каталогів; бiблiографiчних баз даних, бібліографії, а також для перегляду та пошyку документiв. Класифiкацію структуровано так, що можна легко iнтегрувати нoвi розробки та нoвi галузi знань, не порушуючи будову таблиць.  Iндекс не залежить вiд конкретної мови або мiсця (складається з арабських цифр i звичайних знакiв пунктyацiї), а опис роздiлу допомагає зорiєнтyватися  по тeмi.
Специфiчною особливiстю УДК є розширена аналiтично-синтетична функцiя, що уможливлює вільне об'єднання  елементів класифікації на  кількох рiвнях.  Синтез  базується  на двох  ocнoвних структypних якостях:
а) визначення iндексів  ієрархічно органiзованих класів (структурованi за основними категорiями фасетiв або набором довiльно обраних класiв);
б) гнучкi синтаксичнi правила з використанням символiв, якi дають  змогу комбiнувати iндекси з рiзних категорiй та дисциплін.
УДК має великий набiр знаків (символiв). Їxнє основне призначення -фiксувати вiдношення мiж поняттями, вiдображеними у документах, i утворювати правильний пошуковий образ, що забезпечує повноту i точнiсть пошуку інформації, але при використаннi фасетної  класифiкацiї певнi знаки будуть вже не актуальними.

пʼятниця, 2 березня 2018 р.

VІІ районний фестиваль читців-аматорів «Вічне слово Кобзаря»

Ми знову вкотре повертаємось до творчої спадщини Великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка, віддаємо шану славетному Сину своєї Батьківщини, відтворюємо його вічну поезію через різні грані бачення, натхненні його творчістю, створюємо нові поетичні перлини. Шевченко – це надзвичайний феномен української культури, образ якого ніби реліквія передається із покоління в покоління.
28 лютого 2018 р. в актовому залі Кегичівського ПТУ-60 за підтримки голови Кегичівської районної державної адміністрації Романа Гончарова відбувся вже VІІ районний фестиваль читців-аматорів «Вічне слово Кобзаря». Під мелодії української автентичної музики, під вірші Тараса Шевченка, які стали піснями, під перебіг слайдів, що відображали багатогранність, глибинність та далекоглядність його творчості проходив цей літературно-патріотичний захід.
Незмінним організатором районного фестивалю виступає Кегичівська центральна районна бібліотека за сприянням відділ культури і туризму Кегичівської РДА, його головним куратором – провідний методист Кегичівської ЦРБ Альона Пахомова. До проведення фестивалю активно долучаються працівники Кегичівської ЦБС та клубних установ, які готують учасників і самі беруть участь у вище згаданому заході.

Цього року на участь у фестивалі було подано 30 заявок.
Декламування віршів Тараса Шевченка, інших поетів та власних авторських творів відповідної тематики, виконання пісень, інсценування шевченківських поезій – і кожен з виступів мав якусь свою родзинку, зацікавлював і привертав увагу чимось неповторним. Серед усього цього розмаїття композицій хотілось би відзначити наступні: декламування віршів Ольховською Сніжаною (користувачки Антонівської сільської бібліотеки-філії), Бойко Вікторією (користувачки Софіївської сільської бібліотеки-філії), Мележик Юлією (користувачки Рояківської сільської бібліотеки-філії), Яковченко Вірою (користувачки Бесарабівської сільської бібліотеки-філії); виконання пісень Луговою Іриною (завідуючої Власівським сільським клубом), та Рядниною Вікторією (користувачки Новопарафіївської сільської бібліотеки-філії); інсценування творів Блудовим Олександром та Рекою Аріною (користувачами Мажарської сільської бібліотеки-філії), Шаповал Тетяною, Мовчан Євгенією (користувачами Шляхівської сільської бібліотеки-філії) та  Ромасько Світланою (завідуючою Шляхівською сільською бібліотекою-філією), Апончук Лідією (завідуючою Височанською сільською бібліотекою-філією), Марковською Наталією (завідуючою Височанським сільським клубом) та Осадчою Анастасією (користувачки Височанської сільської бібліотеки-філії). І, звичайно ж, 4 автори зі своїми власними композиціями – Рудня Галина (завідуюча Медведівською сільською бібліотекою-філією, Капустіна Маргарита (користувачка Павлівської сільської бібліотеки-філії), Сіренко Микола (користувач Парасковіївської сільської бібліотеки-філії), Пахомова Альона (провідний методист Кегичівської ЦРБ).
По завершенню фестивалю начальник відділу культури і туризму Олена Терех щиро подякувала кожному за його вклад у це чудове та яскраве дійство, присвячене Тарасу Григоровичу Шевченку. Цього року вперше кожному учаснику було присвоєно одну з тринадцяти номінацій і традиційно вручено дипломи за участь у VII районному фестивалі читців-аматорів «Вічне слово Кобзаря».
З кожним роком районний фестиваль читців-аматорів «Вічне слово Кобзаря» набуває вищий рівень професіоналізму, опираючись на досвід та напрацювання попередніх років! Кожен, хто долучився до організації та проведення даного заходу, хто доторкнувся до шевченківських шедеврів, хто розкрив гострі і болючі питання, що були актуальними в минулому і лишаються такими ж до тепер, вклав у це багато зусиль, часу і творчих ідей. Тому і отриманий результат був на відповідному рівні, цілі фестивалю були досягнуті, а всі присутні отримали масу позитивних та незабутніх вражень.