ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! ШАНОВНІ КОЛЕГИ! КАЛЕЙДОСКОП ЗНАМЕННИХ ДАТ НА 2019 РІК. ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! ШАНОВНІ КОЛЕГИ! КАЛЕЙДОСКОП ЗНАМЕННИХ ДАТ НА 2019 РІК. ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! ШАНОВНІ КОЛЕГИ! КАЛЕЙДОСКОП ЗНАМЕННИХ ДАТ НА 2019 РІК.

Translate

середа, 13 грудня 2017 р.

Зворотний бік зими: п'ять книг, у яких холодно і страшноЗима — це не лише дзвіночки на запряжених оленями санях, а й вовчий холод і непроглядний морок, у якому бродять далеко не добрі чарівники.На календарі — грудень, а це значить, що скоро в повітрі запахне мандаринами, до магазинів іграшок вишикуються кілометрові черги і в кожному супермаркеті залунає "Let It Snow". Це час настільки сентиментально-святковий, що хочеться злегка збавити градус зворушливості і додати в бочку меду ложку тліну і безвиході. Адже зима — це не лише дзвіночки на запряжених оленями санях, а й вовчий холод і непроглядний морок, у якому бродять далеко не добрі чарівники.
1. Ю Несбе "Сніговик"
Суворий клімат, короткий світловий рік і схильність до алкоголізму робить скандинавських письменників одними з найатмосферніших авторів сучасної літератури. Особливо в детективному жанрі, де останнім часом вітається депресивність оповідання і внутрішня невлаштованість головного персонажа.
Певний Гаррі Голе — співробітник поліції Осло, однаково блискучий детектив і некерований алкоголік. Саме до його допомоги вдасться начальство Кримінального відділу, коли в Осло і околицях раптом почнуть зникати жінки — усі заміжні і з дітьми. Хоча "зникати" — це голосно сказано. Одна з них, наприклад, знайдеться відразу, в лісі — з головою, приробленою до тулуба сніговика. Веселенька зав'язка, чи не так?"Сніговик" — сьомий роман із серії про Гаррі Голе, але якщо не хочеться читати попередні шість, починати можна сміливо з цього: тут є всього потроху про сім'ю Голе, його колишні розслідування і стосунки з жінками, а також те, чому саме в його минулому слід шукати відповідь на питання, хто зліпив Сніговика.
Кому читати: шанувальникам скандинавських детективів у стилі Стіґа Ларссона і Пітера Гоґа.
2. Рут Веа 
"У лісі-лісі темному"

Британці Рут Веа вдалося зірвати джекпот: написавши свій дебютний роман "В темному-темному лісі", вона буквально прокинулася знаменитою. Книгу було видано в 37 країнах, вона завоювала кілька престижних премій, права на її екранізацію вже купив Голлівуд.Воно й не дивно: Фабрика мрій обожнює історії, в яких групка молодих людей збирається в самотньо стоячому посеред засніженого лісу будинку, де відбувається всіляке.Тут є все для міцного детективу: скелет, що періодично вивалюється з шафи, тимчасова амнезія головної героїні і дивна компанія, в якій їй належить провести вікенд.Правда, Веа трохи хитрує і до останнього притримує в рукаві карту, розіграш якої миттєво розставляє всі крапки над "і".
Не обійшлося без недоліків, серед яких певна нелогічність вчинків головної героїні і картонність окремих персонажів.В наявності також парочка кліше на кшталт того, що геї — неодмінно красені і закоренілі модники, а повішена над каміном рушниця обов'язково вистрілить у кінці. Друге, втім, можна вважати і привітом Чехову.Однак, незважаючи на перераховані вище недоліки, книгу читаєш, з нетерпінням чекаючи розв'язки. І це, по-моєму, не найгірший спосіб провести зимовий вечір.
Кому читати: тим, хто шукає щось легке і захопливе, наприклад, у дорогу.
3. Чарльз Мартін "Гора між нами"

Хірург Бен і журналістка Ешлі знайомляться в аеропорту, коротаючи час за милою балаканиною, коли раптом виявляється, що їхній рейс скасовано через негоду.
Не звиклі миритися з обставинами, вони орендують приватний літак, який бадьоренько злітає, але вже за кілька сторінок раптом розбивається в горах.Так хірург і журналістка опиняються в самому центрі заваленого снігом національного парку абсолютно без зв'язку і майже без їжі та води, зате зі зламаним стегном Ешлі, песиком і старим диктофоном. Такою є зав'язка роману "Гори між нами", в якому головним героям належить вибратися зі снігового полону, подолавши кілометри шляху, мороз, голод і найголовніше — самих себе.Спочатку здається, що це книга про катастрофу, яка вміло маскуються під книгу про любов, але на ділі виявляється інше: ця книга саме про любов, але маскується під роман-катастрофу.
Кому читати: тим, хто любить про любов, але не готовий бути мухою в сиропі.
4. Франк Тільє "Запаморочення"

Здається, романи Тілье влаштовані за принципом квест-кімнат: у тебе є ввідні дані та мета — вибратися, а з якого боку підійти до вирішення загадки, незрозуміло. У пошуках виходу читач підключає логіку, але єдиноточний шлях — задіяти інтуїцію. І тоді все тут же стане зрозуміло.Жонатан Тувье, в минулому — завзятий альпініст, а нині батько дорослої доньки і чоловік своєї дружини, яка помирає від раку, прокидається в заваленому підземному гроті.Разом з ним у крижаній пастці опиняються ще двоє чоловіків, на перший погляд ніяк не пов'язаних один з одним, і його вірний пес, який наполовину — вовк. У кожного чоловіка на спині пришиті таблички: "Хто буде брехуном?", "Хто буде злодієм?" і "Хто буде вбивцею?".Є намет, два спальники, пара пляшок горілки і кілька балончиків з газом. Ах, так, і ще труп голого мужика, що валяється біля заваленого виходу.Далі самі, друзі. Не псуватиму вам вражень.Рецензенти, які щедро розхвалили "Запаморочення", обіцяють нам "жахливу і одночасно задушливу атмосферу", а також "несподіваний фінал" — ну куди без нього в гідному трилері? Насправді, кінцівка цілком собі передбачувана, але це зовсім не псує враження від роману.
Кому читати: любителям трилерів у стилі "Куба".
5. Джордж Мартін "Крижаний дракон"

Шанувальникам "Гри престолів" казка Джорджа Мартіна особливо припаде до смаку — адже, за легендою, саме її біля палаючого каміна розповідала Нен маленьким Старкам.
Щоправда, казкою в звичному розумінні слова її назвати складно. Тут є все, в чому безпомилково вгадується творець всесвіту Вестерос: затяжна війна, гори трупів, зґвалтування і довга зима, а також — барабанний дріб! — дракони.
На одному з них літає маленька Адара — дівчинка, народжена в найхолодніший день найсуворішої зими. Саме їй у фіналі казки належить зробити важливий і непростий вибір, який визначить долю її сім'ї.
"Крижаний дракон" — коротенька казка, саме на один затишний зимовий вечір. Дітям неодмінно сподобається видання з крутими ілюстраціями Луїса Ройо, а дорослим точно буде над чим подумати після її прочитання.
Кому читати: фанатам "Ігри престолів" і дітям 12+.

(за матеріалами ЮАІнфо)

 


 


 

Немає коментарів:

Дописати коментар