ШАНОВНІ КОЛЕГИ! ВІТАЄМО ВАС НА НАШОМУ БЛОЗІ "ФАЙНІ ПАВИ". ДЛЯ ВАС ЗАВЖДИ ЦІКАВА й КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ.

Translate

пʼятниця, 28 грудня 2018 р.

HAPPY NEW YEAR!

Дорогі колеги, вітаємо вас з Новим роком та Різдвом!
Бажаємо багато радості, сміху, посмішок, щирості та добра!

вівторок, 4 грудня 2018 р.

Червона стрічка застерігає…


Щорічно 1 грудня відповідно до рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) та рішенням Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими в 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби з синдромом набутого імунодефіциту (World AIDS Day). 
Червона стрічка замайоріла 01 грудня 2018 року й на Краснокутщині.
Краснокутська центральна районна бібліотека організувала і провела для масового читача бесіду-застереження «ВІЛ/СНІД: знання, розуміння, гуманність» (до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом ).
Бібліотекар, Китченко Є.А., розповіла присутнім про віруси, імунітет та відносно нову вірусну хворобу, що одержала назву «СНІД»; навела стислі відомості про вірус, особливості його впливу на клітини імунної системи, шляхи розповсюдження СНІДу та засоби боротьби з цією грізною інфекцією.

понеділок, 3 грудня 2018 р.

Дні фахівця для бібліотекарів Чугуївського та Вовчанського районів.


      Цикл виїзних днів фахівця  «Сучасна бібліотека: реалії, тренди, інновації» для бібліотекарів Харківської області, які  проводять фахівці ХОБЮ, завершився.
    Наостанок  бібліотекарі Чугуївського та Вовчанського району мали змогу долучитися до обговорення важливих професійних питань,  як: хід децентралізації в Харківській області, впровадження УДК, декомунізація та інші актуальні аспекти розвитку фондів, а також методику підготовки електронних виставок і книжкових інсталяцій та організацію бібліотечних квестів для кращого залучення користувачів до бібліотеки.
    Навчання було дуже насиченим та цікавим. Учасники заходу мали змогу отримати нові знання для поліпшення своєї роботи по залученню користувачів до своєї бібліотеки.

Плекаємо разом любов у підлітка до творчості.


 30 грудня 2018 року Харківська Обласна бібліотека для юнацтва радо вітала колег, слухачів районного семінару бібліотекарів закладів загальної середньої освіти Московського району м. Харкова.
Харківська ОБЮ не вперше зустрічає фахівців шкільних бібліотек Московського району. Цього разу всіх об’єднала тема: Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини.
На семінарі було 23 бібліотекаря шкіл району.
Привітальним словом відкрила семінар Марія Медведська, заступник директора з менеджменту та проблемно-аналітичних питань, яка стисло розповіла  про сучасні тенденції розвитку бібліотеки.
Продовжила знайомлення з новими напрямками Захаріна Віікторія, зав.відділом обслуговування.

середа, 28 листопада 2018 р.

Відома незнайомка: Ольга Кобилянська


27 листопада 2018 року в Краснокутській  гімназії для  учнів  10-А класу бібліотекарями центральної дитячої бібліотеки Жижирій Інною  Олександрівною та Шереметою Оксаною  Іванівною  проведено літературне  досьє «Ольга Кобилянська: відома і незнайома» (до 155-річчя від дня  народження  української  письменниці).
На початку заходу діти дізналися багато цікавого про життя письменниці, а також ознайомилися з її  творчістю, яка відображає багато  рис історичної епохи, життя майже всіх верств українського суспільства.
В ході заходу учні переглянули документальний відеофільм «Цікаві та  маловідомі факти про Ольгу Кобилянську», прийняли активну участь в  літературній вікторині «Ольга Кобилянська. Творча діяльність».
В кінці заходу бібліотекар ознайомила з книгами розміщеними на  відкритому перегляді літератури «Глибокий знавець людської душі», де  були представлені видання та матеріали  про життєвий та творчий шлях авторки, основні віхи творчості письменниці.

пʼятниця, 23 листопада 2018 р.

Українська ніч 1933 року


23 листопада 2018 року в приміщенні Краснокутської центральної районної бібліотеки для учнів груп Б-25, Б-26, ЕГЗ-32, ЕГЗ-33 та Т-41 Краснокутського ліцею бібліотекарем читального залу Китченко Євгенією Анатоліївною проведено екскурс в минуле «Українська ніч 1933 року» (до 85-ої річниці голодомору 1932 – 1933 років в Україні).
На початку заходу бібліотекар розповіла про передумови, причини та організаторів Голодомору в Україні 1932-1933 років; ознайомила з основними державними документами, які законодавчо затверджували механізм геноциду українського селянства та продемонструвала відеоматеріал «Голодомор на Україні 1932 -1933 років».
Потім бібліотекар розповіла про маловідомі події тих років – «голодні бунти», які були жорстоко придушені сталінським режимом, і продемонструвала відеоматеріал «Голодомор в Україні є одним з найсерйозніших злочинів ХХ століття» про масовий спротив українського селянства державницькій політиці сталінізму.
На завершення заходу учні ознайомилися з демографічними, фізичними та економічними наслідками голодомору, продивилися відео-сюжет «Голодомор 32-33рр.» та вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв голодомору в Україні 1932 – 1933 років.
Крім цього в кінці заходу присутнім було запропоновано ознайомитися з книжково-ілюстративною виставкою літератури «Голодомор: Україна пам’ятає, світ визнає».

четвер, 8 листопада 2018 р.

Квест...кввест...квест...


    І знов 7 листопада 2018р. слухачі обласних курсів підвищення кваліфікації працівників культури заринулися з головою в атмосферу живого бібліотечного квесту, дізналися про методику його проведення, програми, які допоможуть створити незабутню атмосферу квесту, оживити улюблених героїв книг, а також  мали змогу стати учасниками літературного квесту «Таємниці сучасного українського детективу». Крім цього, слухачі дізналися про «кулінарні секрети створення віртуальних виставок  та виставок – інсталяцій» з досвіду роботи відділу мистецтв ХОБЮ.

четвер, 11 жовтня 2018 р.

УВАГА! Калейдоскоп знаменних дат на 2019 рік

Зверніть увагу!! Шановні колеги, Державна бібліотека України для склали Калейдоскоп  знаменних дат на 2019 рік. Пропонуємо вам скористатися їм в розробці планів на наступний рік. Калейдоскоп містить таку інформацію:
ООН оголосило: 
2019 – Міжнародним роком помірності;
 
2019 – Міжнародним роком корінних народів;
 
2019 – Міжнародним роком періодичної системи Менделєєва;
 
2011–2020 рр. – Десятиріччям дій із забезпечення безпеки дорожнього руху;
 
2011-2020 рр. – Десятиріччям біорізноманітності;
 
2013–2022 рр. – Міжнародним десятиріччям зближення культур;
 
2014–2023 рр. – Десятиріччям стійкої енергетики для всіх;
 
2016–2025 рр. – Десятиріччям дій Організації Об’єднаних Націй з проблем харчування.
 

ЄС оголосив:
 
м. Осло (Норвегія) – «зеленою» столицею
Європи;
м. Матера (Італія) і м. Пловдив (Болгарія) – культурними столицями Європи;
м. Нови Сад (Сербія) – молодіжною столицею Європи

ЮНЕСКО оголосило:
м. Шарджа (ОАЕ) – Всесвітньою столицею книги – 2019

Президент України оголосив:
2019 – Роком Китаю в Україні
2018–2027 рр. – Десятиріччям української мови.
Звертайтесь на  сторінку «Фахівцеві» ДБУ для юнацтва         http://profy.4uth.gov.ua/methodical-work-of-the-state-library-of-ukraine-for-youth/metodicni-rekomendaciie/calendar-of-remarkable-dates/date-2019

Інноваційні форми і методи масової роботи – запорука залучення користувачів до бібліотеки


         10.10.2018р. до нашої бібліотеки в черговий раз завітали наші колеги – бібліотекарі ПТНЗ. Кожен рік фахівці ХОБЮ беруть участь в семінарах, які проводить Методоб᾽єднання ПТНЗ для своїх слухачів, надають їм цікаві й змістовні консультації, лекції на сучасні  й затребувані в бібліотечній роботі теми, проводять показові масові заходи. Не виключенням був і цей професійний захід. Так, наші фахівці ознайомили  слухачів з інноваційними формами масової роботи з молоддю, зокрема з методикою проведення квесту, та провели майстер-клас з проведення літературного квесту «Секрети українського детективу».  Учасники семінару також мали змогу розповісти про свій досвід роботи з організації змістовного дозвілля учнів ПТНЗ, про  цікаві масові заходи  різноманітної тематики.
Семінар пройшов в дружній атмосфері. Слухачі були дуже вдячні фахівцям ХОБЮ за цікаві та корисні доповіді.

Урок мужності

 10 жовтня  2018 року бібліотекар Мурафської сільської бібліотеки, Дрижаног Ларисою Петрівною, організувала і провела для учнів 9-11 класів  урок мужності  «Майбутній захисник України» (до Дня захисника України).
      Ведучими патріотичного уроку були бібліотекар та учениця, Мельник Дар’я, які ознайомили присутніх з витоками історії нашої країни, розповідали про   Запорозьку Січ, козацтво, легендарне минуле українського народу. Для майбутніх захисників Лариса Петрівна запропонувала вікторину «Про козаків». Зверталися до минулого, щоб зрозуміти сучасне.
В заході брала участь учениця Іващенко Настя, яка художньо декламувала  вірш «Реквієм». Потім всі присутні прослухали «Марш Нової Армії» та переглянули відео «Нам потрібне мирне небо» й «Перлина-Україна».
Хвилиною мовчання вшанували пам'ять найкращих синів України, які загинули на Сході України.
Бібліотекар оформила виставку-вшанування «Тепло долонь і серця – захисникам України», що розкриває історичну звитягу наших героїв.
На уроці були присутні начальник відділеня забезпечення Краснокутського РВК Ножка В.С.,секретар Мурафської сільської ради Зятько Т.Г., директор Мурафської ЗОШ І-ІІІ ст. Цовма Л.М. та учитель предмету «Захист Вітчизни» Сургай В.В.

понеділок, 1 жовтня 2018 р.

Стожари Слобожанського краю: до 20-річчя Всеукраїнського дня бібліотек

20 років промайнуло як було підписано Указ Президента України №471/98 про офіційне святкування Всеукраїнського дня бібліотек. На професійній ниві зростають майстри своєї справи, молодь рівняється на успішних досвідчених фахівців. Цього року Харківська обласна бібліотека для юнацтва проводила краєзнавчий конкурс для бібліотекарів «Обрії Слобожанського краю», який об’єднав в своєму колі справжніх фахівців справи – творчих, рішучих та креативних людей. Конкурс налічував чотири номінації:
Номінація «Знай наших - читай наших!»
 Номінація на кращий буктрейлер за творчістю літераторів свого краю запалила вогники творчості та креативності в душах конкурсантів у виконанні медіа-продукції.
На конкурс було подано 20 буктрейлерів різних по виконанню, скажемо відверто, визначатися було складно. Багато відеороликів мають хороше художнє відтворення.
Що для вас число 7?  Ось невеликий список, де можна зустріти число сім:
– У веселці можна побачити сім різних кольорів;
– Сім чудес світу;
–Нотний стан має 7 нот;
сімка є символом вічного життя в Стародавньому Єгипті тощо .
Для нас яскраво замайоріли сім зірочок, натхненних творчістю поетів-письменників Слобожанщини.
Запрошуємо переглянути й насолодитися переглядом робіт бібліотекарів переможців обласного краєзнавчого конкурсу «Обрії Слобожанського краю». До вашої уваги пропонується «веселка» буктрейлерів на твори літераторів Харківщини.
І місце - Назаренко Т.М., бібліотекар Бібліотеки №46 Московського району;
  Пахомова Альона , провідний методист ЦБ Кегичівського району;
ІІ місце - Головний бібліотекар ЦБ ім. І.Я.Франка, Новобаварського району Кононенко Світлана Миколаївна;
Бібліотекарі Козіївської сільської бібліотеки:Скрипник О.Ф, Чебаненко Л.М.;
ІІІ місце - О. Ю. Стеблак, завідувач Козачолопанської бібліотеки-філії №6;
К.В. Шевченко, бібліотекар ЦБ Нововодолазької ЦБС;
Петрова Любов Олександрівна, зав. бібліотеки.для юнацтва; Коломієць Юлія, бібліотекар ЦБ Чугуївської ЦБС

четвер, 27 вересня 2018 р.

Краєзнавча діяльність публічних бібліотек: нове бачення


Сьогодні виникли об’єктивні умови для відродження кращих традицій українського бібліотечного краєзнавства, значно підвищилась роль бібліотек у відновленні історичної пам’яті народу, становленні його національної свідомості, вихованні гідності і справжнього патріотизму. Саме краєзнавча робота має посісти важливе місце в діяльності кожної бібліотеки з тим, щоб за допомогою краєзнавчих матеріалів сприяти вихованню у молоді патріотизму, високої моральності.
Краєзнавча діяльність – це та діяльність, яка надає публічним бібліотекам місцевого колориту, регіональної специфіки, самобутності.
В 2018 році виповнюється 75 років від дня визволення м. Харкова і Харківської області від німецько-фашистських загарбників та 20 років з прийняття Указу Президента України №471/98 про відзначення Всеукраїнського дня бібліотек., тому саме з метою вшанування цих дат в ОКЗ «ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА» за сприянням Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації  було проведено обласний семінар для бібліотекарів ЮСП «Краєзнавча діяльність публічних бібліотек: нове бачення».
Семінар розпочала директор ОКЗ «ХОБЮ» М.В.Жарова, яка привітала бібліотекарів з 20-річчям святкування Всеукраїнського дня бібліотек і побажала всім здоров᾽я, творчої наснаги професійного зросту та ознайомила з програмою заходу.
Потім почалася така приємна для учасників подія – підведення підсумків обласного краєзнавчого конкурсу «Обрії Слобожанського краю» та нагородження переможців. У конкурсі брали участь бібліотекарі 18 районів області, 2 районів м.Харкова та Чкаловської ОТГ. Було надано 56 робіт. Всього по 4 номінаціям було призначено 18 переможців, які були нагороджені грамотами, подяками та цінними подарунками.
    Історичний екскурс в трагічні роки Другої світової війни, а саме в події, пов᾽язані з визволенням м. Харкова і Харківщини, провів С.В.Соломін, науковий співробітник історичного музею ім.М.Ф.Сумцова, який дуже емоційно розповів про жорстокі кровопролитні бої за визволення нашого регіону.
    Після смачного святкового кава-брейку, програму семінару продовжив виступ начальника Харківського організаційно-методичного центру туризму О.Л.Чернухи, яка в супроводі яскравої медіа-презентації розповіла про роботу центру, про цікаві туристичні маршрути Харківщини та урочисто відкрила в ХОБЮ туристично-інформаційний центр.
    Потім програму семінару продовжив виступ завідувачки інформаційно-бібліографічного відділу Є.А.Шевченко, яка ознайомила слухачів з краєзнавчою роботою ХОБЮ, презентувала краєзнавчий блог «READний край» та провела для бібліотекарів цікаву віртуальну екскурсію «Харків відомий і невідомий».
    Про свій змістовний досвід краєзнавчої роботи розповіли головний бібліограф ЦБ ім.І.Я.Франко Новобаварського р.м.Харкова В.С.Бежанова (проект «Відкрий для себе місто») та завідувачка Чугуївської юнацької бібліотеки Л.О.Петрова (краєзнавча акція до 380-річчя заснування м.Чугуєва «Чугуїв в обличчях»).
Семінар пройшов в дружній професійній атмосфері. Слухачі обласного семінару побажали залишити собі на згадку світлину з нашого професійного краєзнавчого форуму.

пʼятниця, 21 вересня 2018 р.

День фахівця для бібліотеків Зміївської ЦБС


   20 вересня 2018 р. спеціалісти  Харківської обласної бібліотеки для юнацтва провели черговий виїзний день фахівця з циклу «Сучасна бібліотека: реалії, тренди, інновації», цього разу запропонувавши діалог з важливих професійних питань колегам з Зміївської централізованої бібліотечної системи.
     Програма візиту включала в себе обговорення таких тем, як: хід децентралізації в культурній сфері в Харківській області, впровадження УДК та інші актуальні аспекти розвитку фондів, а також методики підготовки бібліотечних квестів та електронних виставок і книжкових інсталяцій.
   Навчання було дуже насиченим та цікавим. Учасники заходу мали змогу отримати нові знання для поліпшення своєї роботи по залученню користувачів до своєї бібліотеки.

Навчання з підвищення кваліфікації Обласного навчально-методичного центру підвищення кваліфікації працівників культурно-освітніх закладі


19.09. 2018р. наша бібліотека привітала у своїх стінах завідувачів бібліотек-філій м.Харкова та області, що проходять навчання з підвищення кваліфікації, яке проводить Обласний навчально-методичний центр підвищення кваліфікації працівників культурно-освітніх закладів. Спочатку слухачів привітала директор ХОБЮ М.В.Жарова, яка побажала учасникам творчої наснаги та успіхів в роботі.
    Учасники навчання мали змогу ознайомитися з методикою організації бібліотечних квестів, дізналися як зробити яскраву виставку-інсталяцію та електронну виставку, а також стали учасниками  цікавого літературного квесту «Секрети українського детективу», який підготували фахівці відділу обслуговування як майстер-клас з проведення квесту.
   Навчання було дуже  корисним та цікавим. Учасники заходу мали змогу отримати нові знання, ознайомитися з сучасними тенденціями в роботі з молоддю.

понеділок, 10 вересня 2018 р.

Виїзний день фахівця для бібліотекарів ЦБС Харківського району



7 вересня 2018р. спеціалісти  Харківської обласної бібліотеки для юнацтва провели черговий виїзний день фахівця з циклу «Сучасна бібліотека: реалії, тренди, інновації», цього разу запропонувавши діалог з важливих професійних питань колегам з Харківської централізованої бібліотечної системи.
     Програма візиту вже традиційно включала в себе обговорення таких різних, але рівно корисних для професійного розвитку тем, як: хід децентралізації в культурній сфері в Харківській області, впровадження УДК та інші актуальні аспекти розвитку фондів, а також методики підготовки бібліотечних квестів та електронних виставок і книжкових інсталяцій.
    Завідувачка Ржавської сільської бібліотеки  № 42 Харківської ЦБС   Ю.Ф.Самойлова  презентувала свій  міні-проект «Хаб соціальної активності», який був реалізовано в межах регіонального проекту «Разом в майбутнє».

вівторок, 28 серпня 2018 р.

«День фахівця у Коломаку»


23 серпня 2018 року команда фахівців Харківської обласної бібліотеки для юнацтва провела черговий виїзний день фахівця з циклу «Сучасна бібліотека: реалії, тренди, інновації», цього разу запропонувавши діалог з важливих професійних питань колегам з Коломацької централізованої бібліотечної системи.
    Програма візиту вже традиційно включала в себе обговорення таких різних, але рівно корисних для професійного розвитку тем, як: хід децентралізації в культурній сфері загалом в Україні та конкретно в Харківській області, об’єктивне визначення ролі культури в соціальному та економічному розвитку громад, впровадження УДК та інші актуальні аспекти розвитку фондів, а також методика підготовки бібліотечних квестів.


пʼятниця, 10 серпня 2018 р.

Міжнародний день молоді – 20 річчя: молодість – радість життя

  Скоро світ святкуватиме 
20 річницю заснування Міжнародного дня молоді. Це свято об'єднує всіх бо кожен прагне бути молодим. Молодість – це не вік, це – стан душі. 
Зі святом всіх нас.
Свято Міжнародний день молоді відзначається у другій декаді серпня. Засновано на рівні ООН в 1998 році. Святкові заходи Дня молоді присвячені розвитку рішень і висвітленню проблем молоді, захисту їх прав і свобод в міжнародному аспекті.
Міжнародний день молоді був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 17 грудня 1999 року за пропозицією Всесвітньої конференції міністрів у справах молоді, що відбулася в Лісабоні 8-12 серпня 1998 року (A/RES/54/120).
Конференція рекомендувала організувати інформаційно-пропагандистські заходи на підтримку Дня з метою підвищення інформованості, особливо молоді, про Всесвітню програму дій, що стосуються молоді, до 2000 року і на наступний період, прийняту Асамблеєю в 1995 році.
У той час як молодь складає одну чверть світової робочої сили, на неї припадає половина безробітних. Ринки праці зазнають труднощів із забезпеченням стабільної зайнятості з гарними перспективами для молодих людей, за винятком висококваліфікованих фахівців.
Сьогодні у світі налічується майже 3 мільярди жителів у віці до 25 років. Більше півмільярда з них живуть в бідності. Понад 100 мільйонів дітей не відвідують школу. Щодня близько 30 тис. дітей вмирають від убогості. Щодня 7 тис. молодих людей заражаються ВІЛ / СНІДом.
Генеральний секретар ООН закликав міжнародне співтовариство визнати взаємозалежність поколінь і вирішувати проблеми різного віку спільно.


середа, 11 липня 2018 р.

Модель реалізації молодіжної політики в умовах децентралізації


Ефективність молодіжної політики в Україні в умовах децентралізації значною мірою залежить лише від єдності та скоординованості дій виконавчої влади, місцевого самоврядування і молодіжного представництва.
Міністерством молоді та спорту разом із представниками державного та громадського секторів, місцевого самоврядування, експертами, молодіжними лідерами розроблено модель реалізації молодіжної політики в умовах децентралізації, яка була схвалена на засіданні колегії відомства 21 грудня 2017 року та рекомендована до впровадження.
Модель формує новий підхід – від «роботи з молоддю» до «молодіжної участі» та ґрунтується на міжсекторальній взаємодії і враховує територіальні особливості молодіжної роботи відповідно конкретних потреб молоді.
Таким чином, на національному рівні центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію молодіжної політики, є Міністерство молоді та спорту, яке в умовах децентралізації має виконувати такі функції:
  • нормативно-правове забезпечення;
  • формування стратегії розвитку та пріоритетних напрямів молодіжної політики;
  • забезпечення підвищення кваліфікації молодіжних працівників;
  • методична підтримка з урахуванням міжнародного досвіду та кращих практик;
  • фінансування або сприяння в залученні фінансових коштів на реалізацію програм, проектів тощо.
Регіональний рівень має відповідати за реалізацію молодіжної політики в рамках підходів, запропонованих на національному рівні, зокрема в межах Державної програми «Молодь України». На своєму рівні також можуть бути розроблені та ухвалені регіональні програми, орієнтовані на потреби молоді, з урахуванням місцевих особливостей.
Місцевий рівень характеризується тим, що децентралізація передбачає збільшення відповідальності на місцях, перегляд можливостей для реалізації молодіжної політики на місцевому рівні, відповідно функцій основних гравців.
Пропонуємо структурно-функціональну модель реалізації молодіжної політики на рівні ОТГ, яка зосереджує увагу на тому, що молодіжна політика інтегрує в собі усі інші сфери відповідальності по роботі з молоддю: освіту, працевлаштування та ринок праці, культурний розвиток, соціальний захист тощо.
Для ефективної реалізації молодіжної політики в ОТГ важливо передбачити:
  • необхідну інфраструктуру молодіжної політики, у тому числі її організаційне та фінансове забезпечення;
  • забезпечення діяльності молодіжних центрів і молодіжних працівників;
  • розвиток інститутів громадянського суспільства;
  • міжгалузеву та міжсекторальну взаємодію у молодіжній роботі;
  • оцінювання ефективності молодіжної роботи і звітування перед громадою про стан роботи з молоддю;
  • забезпечення умов молодіжної участі та молодіжного громадського контролю.
https://decentralization.gov.ua/youth/molod-v-oth