ШАНОВНІ КОЛЕГИ! ВІТАЄМО ВАС НА НАШОМУ БЛОЗІ "ФАЙНІ ПАВИ". ДЛЯ ВАС ЗАВЖДИ ЦІКАВА й КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ.

Translate

четвер, 27 вересня 2018 р.

Краєзнавча діяльність публічних бібліотек: нове бачення


Сьогодні виникли об’єктивні умови для відродження кращих традицій українського бібліотечного краєзнавства, значно підвищилась роль бібліотек у відновленні історичної пам’яті народу, становленні його національної свідомості, вихованні гідності і справжнього патріотизму. Саме краєзнавча робота має посісти важливе місце в діяльності кожної бібліотеки з тим, щоб за допомогою краєзнавчих матеріалів сприяти вихованню у молоді патріотизму, високої моральності.
Краєзнавча діяльність – це та діяльність, яка надає публічним бібліотекам місцевого колориту, регіональної специфіки, самобутності.
В 2018 році виповнюється 75 років від дня визволення м. Харкова і Харківської області від німецько-фашистських загарбників та 20 років з прийняття Указу Президента України №471/98 про відзначення Всеукраїнського дня бібліотек., тому саме з метою вшанування цих дат в ОКЗ «ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА» за сприянням Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації  було проведено обласний семінар для бібліотекарів ЮСП «Краєзнавча діяльність публічних бібліотек: нове бачення».
Семінар розпочала директор ОКЗ «ХОБЮ» М.В.Жарова, яка привітала бібліотекарів з 20-річчям святкування Всеукраїнського дня бібліотек і побажала всім здоров᾽я, творчої наснаги професійного зросту та ознайомила з програмою заходу.
Потім почалася така приємна для учасників подія – підведення підсумків обласного краєзнавчого конкурсу «Обрії Слобожанського краю» та нагородження переможців. У конкурсі брали участь бібліотекарі 18 районів області, 2 районів м.Харкова та Чкаловської ОТГ. Було надано 56 робіт. Всього по 4 номінаціям було призначено 18 переможців, які були нагороджені грамотами, подяками та цінними подарунками.
    Історичний екскурс в трагічні роки Другої світової війни, а саме в події, пов᾽язані з визволенням м. Харкова і Харківщини, провів С.В.Соломін, науковий співробітник історичного музею ім.М.Ф.Сумцова, який дуже емоційно розповів про жорстокі кровопролитні бої за визволення нашого регіону.
    Після смачного святкового кава-брейку, програму семінару продовжив виступ начальника Харківського організаційно-методичного центру туризму О.Л.Чернухи, яка в супроводі яскравої медіа-презентації розповіла про роботу центру, про цікаві туристичні маршрути Харківщини та урочисто відкрила в ХОБЮ туристично-інформаційний центр.
    Потім програму семінару продовжив виступ завідувачки інформаційно-бібліографічного відділу Є.А.Шевченко, яка ознайомила слухачів з краєзнавчою роботою ХОБЮ, презентувала краєзнавчий блог «READний край» та провела для бібліотекарів цікаву віртуальну екскурсію «Харків відомий і невідомий».
    Про свій змістовний досвід краєзнавчої роботи розповіли головний бібліограф ЦБ ім.І.Я.Франко Новобаварського р.м.Харкова В.С.Бежанова (проект «Відкрий для себе місто») та завідувачка Чугуївської юнацької бібліотеки Л.О.Петрова (краєзнавча акція до 380-річчя заснування м.Чугуєва «Чугуїв в обличчях»).
Семінар пройшов в дружній професійній атмосфері. Слухачі обласного семінару побажали залишити собі на згадку світлину з нашого професійного краєзнавчого форуму.










Немає коментарів:

Дописати коментар