ШАНОВНІ КОЛЕГИ! ВІТАЄМО ВАС НА НАШОМУ БЛОЗІ "ФАЙНІ ПАВИ". ДЛЯ ВАС ЗАВЖДИ ЦІКАВА й КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ.

Translate

пʼятниця, 27 грудня 2019 р.

Новий 2020 рік вже на порозі...


Шановні колеги! Щиро вітаємо вас з наступаючим  Новим Роком та Різдвом Христовим! Бажаємо міцного здоров’я, щастя, натхнення в роботі та успіхів у всіх добрих починаннях, та надії на краще майбутнє. Хай Новий рік принесе добробут та благополуччя у ваші сім’ї, мир та затишок у ваші домівки, достаток та радість у ваші родини.

понеділок, 23 грудня 2019 р.

5 «книжкових клубів» знаменитостей

Шлях до успішності пролягає через книги. Знамениті актриси кіно та співачки світового масштабу обрали формулу КНИГИ=Успіх.
У XXI столітті найпопулярнішим ресурсом для пошуку нових книжок є соціальні мережі. Від акторів до активістів – багато знаменитостей періодично публікують списки літератури і просять своїх шанувальників читати запропоноване і ділитися своїми думками. У цьому матеріалі vogue.ua розповідає про п'ять зіркових «книжкових клубів», за якими варто стежити в Instagram.
Емма Вотсон
Емма Вотсон: @oursharedshelf
2016 року Емма Вотсон почала ховати книжки в лондонському і нью-йоркському метро, щоб ділитися з незнайомцям улюбленими романами. Серед них були «Мама, я і мама» Маї Енджелоу і «Моє життя на дорозі» Глорії Стайнем. Зараз обидві книжки можна знайти в її феміністському книжковому клубі Our Shared Shelf. На момент написання цього матеріалу у сторінки Емми 418 000 читачів в Instagram, які обговорюють питання рівності, активності і соціальної відповідальності. Від першого посла доброї волі «ООН-Жінки» ми не очікували нічого меншого.
Флоренс Велч

Флоренс Велч: @betweentwobooks

2012 року фанатка Florence + the Machine, Лія Молоні написала Флоренс Велч у Twitter: запропонувала разом створити книжковий клуб, і співачка погодилася. Вони заснували еклектичний акаунт Between Two Books в Instagram. Їхні рекомендації варіюються від віршів Міри Гонсалес до есеїв Леслі Джеймісон і мемуарів Ірси Дейлі-Ворд. Хоч акаунт веде Молоні, Велч є його офіційним представником. Вона поширює інформацію на концертах і організовує перемовини з авторами. До слова, торік співачка опублікувала свою першу книжку Useless Magic: Lyrics and Poetry, ілюстровану колекцію текстів пісень і віршів.

середа, 18 грудня 2019 р.

Яку книжку Емма Вотсон радить прочитати перед Різдвом


Емма Вотсон – затята читачка. Настільки, що знову активно ховає книжки, щоб хтось міг знайти їх і прочитати до Різдва. Минулого разу британська зірка розповіла Vogue про різні місця по всьому місту, де варто шукати ці подарунки від неї. Тепер акторка ховає одну конкретну книжку – «Маленькі жінки».

Фото: @emmawatson

вівторок, 17 грудня 2019 р.

МКМС : Програма діяльності Уряду до 2025 року

Основні цілі Міністерства культури, молоді та спорту України до 2025 року
29 вересня 2019 року Кабінет Міністрів України схвалив і вніс до Верховної Ради Програму діяльності Уряду до 2025 року.
Згідно з Документом, основними цілями Міністерства культури, молоді та спорту України є:
   Ціль 4.1. Українці відчувають свою приналежність до єдиного українського культурного простору
Показники ефективності
Більшість громадян розуміють, усвідомлюють та поділяють візію України (роль і місце України в світі, роль та відповідальність держави, роль та відповідальність громадян перед собою, перед іншими громадянами, перед державою, перед світом)
Індекс ідентичності: відчуття громадянами своєї приналежності до України із збереженням етнічного, релігійного та культурного різноманіття
Громадяни  України мають  відчувати себе частиною єдиного українського культурного простору. Для того, аби досягти цієї цілі, ми плануємо створення спеціальних змістовних програм в національних музеях – посилення інституційної спроможності музеїв, підвищення професійного рівня персоналу, перехід від системи “зберігання” до системи “пізнання і комунікації”, посилення міждисциплінарності в культурі.
Ми будемо замовляти виконання державним театрам, концертним залам, філармоніям сучасних українських і сучасних світових мистецьких творів (не менше 30%), що має спричинити розвиток українського композиторського, перекладацького, режисерського, письменницького і виконавського соціального капіталу, його інтегрованість у глобальний контекст і посилення суб’єктності держави.
Також ми підтримуватимемо створення суспільно значущого контенту (у тому числі кіно-, теле-, радіо-, цифрового, літературного контенту), що сприяє відчуттю громадянами своєї приналежності до України, розумінню та усвідомленню візії України, сприяє тому, що громадяни поділяють візію України.
Ми плануємо запустити програми, які будуть стимулювати школярів та молодь подорожувати Україною (в 2020 році – 250 тисяч, з 2021 року – не менше 500 тисяч школярів та молоді щороку).
   Ціль 4.2. Люди мають вибір і можливість споживати доступні культурні послуги
Показники ефективності
Збільшення вдвічі кількості людей, що відвідують культурні події як в цілому, так і секторально (візуальне мистецтво, театри, книжкові фестивалі, музейні проекти, музика, виставкові проекти тощо)
Ми плануємо збільшити кількість місць проведення суспільного діалогу – від будівництва Музею сучасного мистецтва, завершення проектів будівництва Музею та Меморіалу Небесної сотні та другої черги Музею Голодомору до державної підтримки створення культурно-соціальної інфраструктури в громадах  – мультифункціональних центрів, які повинні стати однією з головних “магнітних” точок кожного окремого регіону.
Покращення якості культурних послуг ми будемо забезпечувати за рахунок підвищення конкуренції, запроваджуючи державну підтримку проектів, програм, а не утримання колективів; відкриття державних закладів культури для альтернативних проектів і заходів; запуск закупівель до Музейного фонду предметів культури.
Ми підвищимо прозорість та ефективність системи за рахунок залучення додаткових ресурсів на розвиток пам’яток через механізм державно-приватного партнерства управління об’єктами; створення і наповнення національного реєстру даних про об'єкти культурної спадщини; запровадження єдиного електронного квитка для всіх мистецьких і культурних закладів; суттєвого посилення відповідальності за недбале ставлення до національної спадщини; створення умов для легального ринку творів мистецтва через закони про арт-ринок та переміщення культурних цінностей.
Це сприятиме підвищенню частки культурного, креативного продукту, спорту і туризму до 12–14% ВВП.

понеділок, 16 грудня 2019 р.

Дитино, юнь чи знаєш, ти свої права?..

МурафаПрава людини на сучасному етапі.

Саме таке питання постало перед учнівською молоддю Краснокутщини. 13 грудня 2019 року бібліотекар Мурафської сільської бібліотеки провела тематичну виховну годину «Права людини на сучасному етапі» (до Всеукраїнського тижня права) для учнів 9 класу.
Бібліотекар розповіла про дитинство, як найважливіший і неповторний період у становленні особистості, коли будь-яка людина стикається з ситуаціями, де  необхідно знати свої права і обов’язки.
Була проведена вікторина з правових питань, яка допомогла виявити рівень правової свідомості запрошених. Далі учні почули цікаві факти з історії права, що кожна людина – унікальна і потребує захисту. Було розглянуто «Декларацію прав людини» й «Конвенцію прав дитини».    Відеоролик, підготовлений бібліотекарем, дозволив ознайомитися з головними положеннями «Конвенції…», дізнатись, що про них думають самі діти. Звичайно ж, згадали і про те, що усі діти мають не лише права, а й обов’язки – стосовно себе самих, родини, школи, суспільства.
Було переглянуто відео матеріали «Права і обов’язки дітей», «Кожна дитина має право».
Присутні ознайомилися з тематичною полицею «Наші права – щасливе майбутнє».

пʼятниця, 6 грудня 2019 р.

У "LesyaHub" вирує життя...

Шановні колеги! Прошу вас не просто поставити лайк, а й ще поцікавитися роботою Молодіжного центру м.Дружківка.
За ініциативи бібліотекарів Дружківської ЦМБ імені Лесі Українки 2 травня 2015 року було відкрито культурний простір «LesyaHub».
Про неймовірні досягнення можна прочитати в  статті С.Сафронової 
(У «LesyaHub» вирує життя) надрукованій в 4 номері журналу «Бібліотечний форум: історія, теорія і практика» – №4 -2019 р. – С.18-19
А також пропонуємо  інтерв’ю з Ганною  Бондаренко,  керівником ігротеки (вільного простору  LESYA HUB ).
Молодіжний центр має свою сторінку у Fb, де всі охочі можуть ознайомитися з яскравою діяльністю: багатовекторна корисна, іноді весела або «страшно» цікава.
LESYA HUB в фейсбуці
Якщо Вам таки стало цікаво, то є можливість відвідати Центральну міську бібліотеку імені  Лесі Українки в Дружківці, завітавши в один клік на її сайт.
Дякуємо, колеги! Щиро Вам аплодуємо.

вівторок, 3 грудня 2019 р.

З днем народження, рідна Бібліотеко!



Люба моя, Бібліотеко!
Ти з кожним роком стаєш мудріше бо фонди Твої оновлюються цікавими творами класичної та сучасної літератури; мудрими порадниками є нові довідникові видання. З роками, Бібліотеко, Ти стала гламурніше: змінила свій імідж. З Тобою ми зростаємо й вдосконалюємося.
Шановна Бібліотеко! Бажаємо Тобі вірних користувачів та щедрих меценатів, нових друзів та виконання всіх твоїх творчих задумів. Поповнення фондів корисною літературою та сучаною технікою.
Люба, Харківська обласна бібліотека для юнацтва!
Вітаємо з днем народження. Многая літа, многая літа, многая літа!!!
                                                                                            Файні Павлинки.