ШАНОВНІ КОЛЕГИ! ВІТАЄМО ВАС НА НАШОМУ БЛОЗІ "ФАЙНІ ПАВИ". ДЛЯ ВАС ЗАВЖДИ ЦІКАВА й КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ.

Translate

вівторок, 13 серпня 2019 р.

Новини з регіонів Харківщини : Нововодолазька ОТГ - новий бібліотечний простір

На рішучі зміни в бібліопросторі, як тепер називають бібліотеку, представники Нововодолазької ОТГ надихнулися після відвідування ґміни Вишневої у Польщі.
– У поляків ми побачили, як може працювати сучасна бібліотека, навіть якщо там усього два співробітники, – розповіла «СК» начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту Нововодолазької селищної ради Наталія Євглевська. – У них дуже великий простір: двоповерхова будівля, три величезні кімнати. Одна людина сидить на електронній реєстрації. У нас також мрія перевести все в електронний каталог, щоб не було жодних паперових формулярів. Інша людина займається виставками, екскурсіями, тобто організує культурний простір. У ґміні Вишнева працює програма, завдяки якій бібліотекар збирає групу пенсіонерів і відвозить їх на концерт або в театр у місто.
Після повернення з відрядження в Новій Водолазі почали розробляти свою «бібліотечну реформу». Першим кроком стала адаптація під жителів громади робочого графіку. Замість «з 8.00 до 17.00» змістили час роботи на годину вперед, щоб жителі громади мали змогу, повертаючись із роботи, заходити й до бібліотеки. Крім того, заклади почали працювати й по суботах. У перспективі – зробити графік роботи бібліотек ще більш гнучким і зручним для відвідувачів.
Змінився не тільки графік роботи, а й зарплати. У дев’яти філіях публічної бібліотеки працюють 12 бібліотекарів. Якщо до створення ОТГ половина з них працювали на чверть або половину ставки, то після об’єднання всі почали працювати на повну ставку, гроші на це виділяють з бюджету громади.
Другим кроком стало облаштування комфортного простору.
– У Польщі бібліотеки – просторі, яскраві приміщення. А наші заклади на той час нагадували «Радянський Союз», – згадує Наталія Євглевська. – І коли раніше ми намагалися запровадити якісь зміни в бібліотеці, нам казали, ви спочатку ремонт зробіть. Ми і взялися за облаштування простору.
 Нововодолазька ОТГ з початку свого утворення по багатьом напрямам активно співпрацює з німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ. Допомогли європейські партнери і в облаштуванні сучасного бібліотечного простору. Працівники дитячої бібліотеки та дитячої школи мистецтв написали спільний проект «Табір вихідного дня для дітей громади», і він переміг у конкурсі, що проводив GIZ.
– Проект передбачав, що 10 % фінансує місцевий бюджет, усе інше – GIZ. За гроші громади (Доходи зросли внаслідок децентралізації. – Ред.) було зроблено ремонт приміщення – замінили вікна, двері, підлогу, стелю, освітлення, а німці надали нам сучасні меблі, – каже директор КЗ «Публічна бібліотека об’єднаної територіальної громади» Нововодолазької селищної ради Тетяна М’ячина.
31 травня 2019 року відбулося відкриття сучасної оновленої дитячої бібліотеки. Тепер тут можна змістовно провести своє дозвілля: не тільки почитати, а й пограти в настільні ігри, відвідати кінозал чи взяти участь у виставі лялькового театру.
До речі, у дитячій бібліотеці є свій єврокуточок – «ЄС на книжковій сторінці». Заклад приєднався до участі у проекті Представництва Європейського Союзу в Україні. Завдяки проекту діти ознайомилися з історію створення ЄС та з євроінтеграційним курсом України. Також тут є інформація про навчання в Європі та про гранти, які надаються країнами ЄС.
Безкоштовні послуги
Двері бібліотек Нововодолазької ОТГ відчинені для всіх верств населення. Наприклад, в оновленому бібліотечному просторі кожний охочий безкоштовно може відвідати курси з комп’ютерної грамотності.
– Зараз ці курси популярні серед старшого покоління. З’ясувалося, що багато людей старшого віку не можуть навіть у Word працювати, ми тут їх усьому навчаємо. Є доступ до Інтернету, – розповідає Наталія Євглевська.
А ще величезним попитом серед населення Нововодолазької ОТГ користується послуга бібліоняня, яку було запроваджено кілька місяців тому. Наприклад, вам потрібно в банк, магазин чи до перукаря, а малечу ні з ким залишити – welcome до дитячої бібліотеки, тут ваші малі сумувати точно не будуть. Їх розважатимуть іграми, цікавими розповідями чи майстер-класом, а ще пригостять чаєм. У бібліотеці є спеціальний журнал обліку, де записуються координати й контакти батьків та час відвідування закладу.
– Бібліоняня працює з 9 до 14 го-дини, однак о 14.00 дітей ніхто не виганяє. Буває таке, що жителі сусідніх сіл, які не входять у нашу громаду, у нас на кілька годин дітей лишають. Ми нікому не відмовляємо. Ця послуга безкоштовна. Часті випадки, коли колишні наші читачі приводять до бібліотеки своїх дітей, – додає очільниця публічної бібліотеки.
Серед відданих шанувальників бібліотечного простору – родина Яковенків. 60-річний Валерій Іванович, який прийшов забрати свої онуків, каже, що він з дружиною та їхні діти виросли в цьому закладі та зазначає, що зміни вражають.
– Те, що було, і те, що сьогодні – як день і ніч, велика різниця, – наголошує чоловік. – Співробітники бібліотеки роблять велику справу – привчають дітей до корисних речей і прибирають з вулиці.

Немає коментарів:

Дописати коментар