ШАНОВНІ КОЛЕГИ! ВІТАЄМО ВАС НА НАШОМУ БЛОЗІ "ФАЙНІ ПАВИ". ДЛЯ ВАС ЗАВЖДИ ЦІКАВА й КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ.

Translate

пʼятниця, 30 серпня 2019 р.

Як в Новій Водолазі розробляли свою «бібліотечну реформу»



      Як каже народна мудрість: краще один раз побачити ніж сім раз почути.

      Так і ми, фахівці ХОБЮ, спочатку ознайомилися з відео-презентацією нового бібліотечного простору Нововодолазької ОТГ в ю-тубі та розмістили її у себе на блозі  «Файні Пави», а потім вирішили  зустрітися з бібліотекарями ОТГ віч-на-віч.
   День фахівця був дуже насиченим і цікавим. Спочатку начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту Нововодолазької селищної ради Наталія Євглевська розповіла про нове бачення розвитку культури в ОТГ. Директор бібліотеки Т.М.Мячина презентувала нові напрямки в роботі бібліотек, а саме: створення лялькового театру, услуги бібліоняні, інтернет-центру.
   Спеціалісти ХОБЮ на чолі з директором М.В.Жарової згідно затвердженого плану ознайомили колежанок з передовим досвідом бібліотек світу та України, з методиками впровадження УДК, організації ігротеки в бібліотеці та ресурсними техніками арт-терапії.
   Бажаємо нашим колегам успіхів в їх нелегкій, але такій  необхідній та цікавій праці.

вівторок, 20 серпня 2019 р.

День фахівця в Валківському молодіжному хабі «Розвиток»


    16.08.19р. відбувся черговий запланований виїзний день фахівця, який проходив в приміщенні молодіжного хабу «Розвиток» при  Валківській  ЦРБ.
Фахівець бібліотеки в супроводі яскравої медіа-презентації розповіла про створення хабу та його роботу, а спеціалісти ХОБЮ виступили з затвердженою програмою, з якої бібліотекарі Валківського району дізналися про досвід роботи бібліотек світу та України, ознайомилися з методикою створення клубу настільних ігор, опанували практики арт-терапії та удосконалили свої знання з впровадження УДК. Зустріч була дуже цікавою та корисною. 

вівторок, 13 серпня 2019 р.

Новини з регіонів Харківщини : Нововодолазька ОТГ - новий бібліотечний простір

На рішучі зміни в бібліопросторі, як тепер називають бібліотеку, представники Нововодолазької ОТГ надихнулися після відвідування ґміни Вишневої у Польщі.
– У поляків ми побачили, як може працювати сучасна бібліотека, навіть якщо там усього два співробітники, – розповіла «СК» начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту Нововодолазької селищної ради Наталія Євглевська. – У них дуже великий простір: двоповерхова будівля, три величезні кімнати. Одна людина сидить на електронній реєстрації. У нас також мрія перевести все в електронний каталог, щоб не було жодних паперових формулярів. Інша людина займається виставками, екскурсіями, тобто організує культурний простір. У ґміні Вишнева працює програма, завдяки якій бібліотекар збирає групу пенсіонерів і відвозить їх на концерт або в театр у місто.
Після повернення з відрядження в Новій Водолазі почали розробляти свою «бібліотечну реформу». Першим кроком стала адаптація під жителів громади робочого графіку. Замість «з 8.00 до 17.00» змістили час роботи на годину вперед, щоб жителі громади мали змогу, повертаючись із роботи, заходити й до бібліотеки. Крім того, заклади почали працювати й по суботах. У перспективі – зробити графік роботи бібліотек ще більш гнучким і зручним для відвідувачів.
Змінився не тільки графік роботи, а й зарплати. У дев’яти філіях публічної бібліотеки працюють 12 бібліотекарів. Якщо до створення ОТГ половина з них працювали на чверть або половину ставки, то після об’єднання всі почали працювати на повну ставку, гроші на це виділяють з бюджету громади.
Другим кроком стало облаштування комфортного простору.

понеділок, 12 серпня 2019 р.

Новини з регіонів Харківщини: з’явилася ще одна ОТГ - Ізюмська

7 червня на позачерговій сесії Ізюмської міської ради створена ще одна об’єднана громада - Ізюмська міська ОТГ. До міста Ізюм приєдналася Кам'янська сільська рада.
Ізюмська міська об’єднана громада стала 19 ОТГ Харківщини.
«Символічно, що рішення прийнято в день святкування 338 річниці з дня народження міста Ізюм. Ізюмська об’єднана територіальна громада створена шляхом приєднання до міста обласного значення Кам‘янської сільської ради. Кількість мешканців ОТГ сягає понад 48 тис. осіб», - коментує Діана Баринова, директорка Харківського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.
Ізюм став другим містом обласного значення на Харківщині, яке отримає статус центру міської об'єднаної громади. Нагадаємо, першопрохідцем в цьому питанні було місто Лозова.
https://decentralization.gov.ua/news/11148



Заклади культури Ізюма готуються до нового творчого сезону

Міжнародний день молоді

 Сьогодні в світі проживає рекордне число молодих людей близько 1,8 мільярда дітей і підлітків у віці від 10 до 24 років. Більше половини дітей і підлітків у віці від 6 до 14 років не вміють читати і рахувати, незважаючи на те, що ходять до школи. Політична нестабільність, а також обмежене поле для залучення молоді в політичне і соціальне життя призводять до зростаючої ізоляції молодих людей. Ідея Міжнародного дня молоді була запропонована в 1991 р. молоддю, яка зібралася в Відні (Австрія) на І сесії Світового молодіжного форуму системи ООН.
Міжнародний день молоді щороку має певну основну тематику:
·         2001 — Боротьба з епідемією ВІЛ/СНІДу;
·         2002 — Дії молоді для стійкого розвитку;
·         2003 — Зайнятість молоді;
·         2004 — Молодь у суспільстві різних поколінь;
·         2005 — Перетворення зобов'язань у реальні справи;
·         2006 — Спільна боротьба з зубожінням: молодь і викорінювання зубожіння;
·         2007 — Будь поміченим, будь почутим: участь молоді заради розвитку;
·         2008 — Молодь і зміна клімату: час діяти;
·         2009 — Стабільність: наш виклик, наше майбутнє;
        Протягом 2010-2011 рр відзначався Міжнародний рік молоді на тему «Діалог і взаєморозуміння»;
·         2012 — Будуючи кращий світ: партнерство з молоддю;
·        2013 — Молодіжна міграція: рухаючи розвиток уперед;
·        2014 — Психічне здоров'я важливе;
·        2015 — Молодіжне громадянське зобов'язання;
·   2016 — Шлях до 2030: викорінювання злиднів і досягнення відповідальних споживання та виробництва.
12 серпня відзначається Міжнародний день молоді, покликаний нагадати про роль молодих людей у розвитку та побудові світу, і повсякденні проблеми, які стоять на їх шляху.
Тема цього року направлена на зміцнення заходів, в першій чергу, з боку молоді, щодо забезпечення інклюзивності та доступності освіти для всіх молодих людей. В межах Міжнародного дня молоді 2019 року, присвяченого меті 4 Порядку денного в галузі сталого розвитку на період до 2030 року – «Забезпечення всеохватної і справедливої якісної освіти і заохочення можливості навчання протягом усього життя для всіх», – буде зроблений огляд того, як уряду, молодь, молодіжні і орієнтовані на молодь організації, а також інші зацікавлені сторони, повинні діяти для того, щоб трансформувати освіту з тим, щоб воно стало потужним інструментом досягнення Порядку денного в галузі сталого розвитку на період до 2030 року. 

вівторок, 6 серпня 2019 р.

«Куліш: перворядна зірка українського письменства»

7 серпня 2019 року виповнюється 200-річниця від дня народження Пантелеймо́на Олекса́ндровича Кулі́ша українського письменника, фольклориста, етнографа, мовознавця, перекладача, критика, редактора, видавця.
Постать Пантелеймона Куліша завжди привертала увагу сучасників своєю неординарністю.
Іван Франко називав Куліша «перворядною зіркою» в українському письменстві, «одним із корифеїв нашої літератури».
Відомий найбільше як перекладач Шекспіра, Байрона, Гете й Біблії та як автор першого українського історичного роману «Чорна рада».
Глибоко освічений, він добре знав істоту кожної літературної мови, добре бачив, що науково вона лише зароджується, а тому все своє довге життя віддавав на створення рідної літературної мови. Правдивим свідомим творцем української літературної мови був  Пантелеймон Куліш, автор першої фонетичної абетки для української мови, яка лежить в основі сучасного українського правопису.
Шановні колеги, зверніть увагу на підготовлені матеріали: (Він був першим… українським дисидентом, автором першої української фонетичної абетки : методико-бібліографічні матеріали). Ви можете скористатися в своїй роботі, матеріали розміщені на даному блозі.
А також пропонуємо відео-лекцію Пантелеймон Куліш. Українська література в іменах 



понеділок, 5 серпня 2019 р.

Виїзний день фахівця до Балаклійської ЦБС


   02.08.19 р. відбувся черговий виїзний день фахівця до ЦБС Балаклійського району. Хоча погода була хмарною, атмосфера семінару і спілкування з колегами було дуже «сонячне» та приємне.
   З повідомлення директора ОКЗ «ХОБЮ» Жарової М. В. «Бібліотека для громади: соціально-економічна цінність та нові горизонти розвитку в еру знань та інформації» бібліотекарі дізналися про стан справ бібліотечної роботи в Україні та країнах світу.
   З актуальними питаннями розвитку бібліотечних фондів та методикою впровадження УДК в роботу бібліотеки ознайомила колежанок Марченкова Е.П., завідувачка відділу комплектування, каталогізації та організації бібліотечних фондів ХОБЮ.
   Смєкалова Т. В., завідувачка проблемно-аналітичного відділу ХОБЮ в медіа-лекції «Ігротека в біблотеці : методика та досвід у створенні клубу для молоді» розповіла про створення клубу настільних ігор в бібліотеці з метою залучення користувачів та організації їх змістовного дозвілля.
   Якименко М.О., бібліотекар відділу мистецтв в повідомленні «Арт-терапія: ресурсні техніки» ознайомила фахівців Балаклійської ЦБС з досвідом роботи ХОБЮ з інклюзивними дітьми, пенсіонерами та особами, що потребують психо-емоціональної корекції.
  Всі присутні мали змогу задати різні питання щодо тем виступів та виявили бажання для подальших зустрічей.