ШАНОВНІ КОЛЕГИ! ВІТАЄМО ВАС НА НАШОМУ БЛОЗІ "ФАЙНІ ПАВИ". ДЛЯ ВАС ЗАВЖДИ ЦІКАВА й КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ.

Translate

пʼятниця, 31 січня 2025 р.

Переможці Премії Читомо - 2024

Премія Читомо присуджується діячам та організаціям за визначні досягнення у книговидавничій справі.

Читомо — українське медіа про книговидання України й світу. Читомо формує спільноту, яку об’єднує любов до текстів і візуальної культури. Видання виконує функції комунікаційного та дискусійного майданчика для учасників видавничого ринку, літературного та мистецького процесів, читацьких спільнот, а також профільних інституцій, які здійснюють законодавчу, виконавчу та програму діяльність.

Переможці та номінації:
 

  • «Трендсетер видавничого ринку»

Антон Мартинов — «за впровадження найкращих практик креативного бізнесу у книговидання, зміну правил гри на книжковому ринку через якісний сервіс та інноваційний підхід, а також розвиток значущих партнерств».

  • «Амбасадор української книги»

 Український ПЕН — «за системні зусилля з побудови зв’язків між українською літературною спільнотою та лідерами думок за кордоном, надання голосу українським авторам, адвокації української культури та впровадження ефективних моделей роботи, що дозволяють звучати далеко за межами України українським письменникам і журналістам – вільним і ув’язненим кремлем».

 

  • «За книжкову ініціативу, що сприяє промоції читання»

Простір української дитячої книги BaraBooka — «за послідовну роботу з формування спільноти фахівців і читачів української дитячої літератури та популяризацію дитячого читання в Україні та серед тих, хто чекає на повернення додому».

 Із довгими й короткими списками премії можна ознайомитися на сайті Читомо.

https://chytomo.com/premiia-chytomo-2024-oholosyla-peremozhtsiv/

 

 

 

понеділок, 27 січня 2025 р.

Діти обирають доброту.

           Дитяче слово 2024 року Оксфордський словник обрав опитавши понад 6 000 дітей віком від 6 до 14 років у Великій Британії, яких попросили назвати будь-яке слово на власний розсуд. До короткого списку увійшли три слова — «доброта», «штучний інтелект» та «конфлікт». Після цього діти голосували за те слово, яке їм сподобалось найбільше.

         За результатами опитування, слово «доброта» отримало 61% голосів дітей, «штучний інтелект» обрали 25%, а «конфлікт» — всього 7%.

         У представництві Оксфордського словника повʼязали вибір дітей із покращенням психологічного здоровʼя серед суспільства та усвідомленням впливу доброти на нього. Водночас там зазначили, що слово «конфлікт» потрапило до короткого списку через збільшення чутливості дітей до інформації про війни та конфлікти у світі.

        Дослідження також показало, що діти зацікавлені у розвитку штучного інтелекту, проте близько 53% опитаних висловлюють занепокоєння щодо фальшивого контенту в інтернеті від ШІ.


Окрім того, під час опитування діти також обрали сленґове слово 2024 року. Ним стало слово slay, яке означає схвалення та підтримку — за нього проголосували 28% опитаних.

В англійському сленґу slay стосується усього хорошого: зробивши щось швидко і якісно, ви це заслеїли (slayed), гарно вдягнувшись, ви також слеїте (slay), бо на вас слейовий одяг. Слей — це те, що подобається і викликає граничний захват, те, про що ви хочете сказати: «Це так круто, що я аж падаю». 

В українській мові сформувалася (і формується досі) низка похідних від слова слей: слеїти, слейовий, слейовіший тощо.

У сучасному контексті слей вживають ще так:

Твоя зачіска просто слей!


https://chytomo.com/oksfordskyj-slovnyk-vyznachyv-dytiache-slovo-roku-2024/

середа, 22 січня 2025 р.

Останній день параду переможців.

 Парад переможців завершує номінація

Бібліотеки для дітей та юнацтва

 Проект «Дитячий Хаб «Містечко» Чугуївської бібліотеки-філії для юнацтва КЗ «Публічна бібліотека» Чугуївської міської ради


І місце

вівторок, 21 січня 2025 р.

Крокує парад переможців ...

 Публічна бібліотека

Проект «Оновлені сільські бібліотеки у Богодухівській міській територіальній громаді 2021-2024 роки»

І місце


Далі буде...

понеділок, 20 січня 2025 р.

Парад переможців продовжується...

Парад переможців продовжує номінація 

 Бібліотеки для дітей та юнацтва

Проєкт «Місце зустрічі – бібліотека: нові послуги під час війни» 

Балаклійської центральної бібліотеки для дітей

КЗ «Публічна бібліотека Балаклійської міської ради»

I місце


 

Далі буде...




пʼятниця, 17 січня 2025 р.

Парад фіналістів фестивалю

 Відкриває парад    переможець з номінації :

Бібліотеки для дітей та юнацтва 

Проект «Гостинці з передової»

Зміївська дитяча бібліотека-філія КЗ «Зміївська публічна бібліотека» Відділу культури, молоді, спорту та туризму Зміївської міської ради.

І місце

четвер, 16 січня 2025 р.

Четвертий день крокує фестиваль проєктів...

 Бібліотеки для дітей та юнацтва

ІІ місце


Проект «Творча майстерня для дітей KidsCraft»

Златопільська бібліотека для дітей КЗ «Златопільська публічна бібліотека» Златопільської міської ради Лозівського району


 


Проект «Ошибана у бібліотеці – вільний простір для творчості»  Люботинська бібліотека для дітей, КЗ «Люботинська публічна бібліотека Люботинської міської ради»




Далі буде...

 

середа, 15 січня 2025 р.

Третій день крокує фестиваль проєктів...

 Відроджені бібліотеки деокупованих територій 

ІІ місце 
Проект з відновлення Ізюмської міської дитячої бібліотеки 
Ізюмська міська дитяча бібліотека

1.Анотація

Актуальність та проблеми.

      Ізюм – одне з найстаріших міст Слобожанщини, місто обласного значення, центр Ізюмської міської ОТГ. На початку війни, а саме 7 березня 2022року по 10 вересня 2022 року, місто  перебувало в окупації. Під час бойових дій, які велись на території Ізюмської міської ОТГ, приміщення Ізюмської міської дитячої  бібліотеки було значно зруйноване, втрачена матеріально – технічна база, книжковий фонд (40% від загальної кількості фонду бібліотеки).

   Після деокупації, за проєктом Марко Родарі,  приміщення, матеріально – технічна база міської дитячої бібліотеки були відновлені, також завдяки громадським організаціям, благодійним фондам, волонтерам був оновлений  бібліотечний фонд на 90 %.

На сьогодні населення міста Ізюмської міської ОТГ складає приблизно 25 000 мешканців, з них 600 -700 – це діти, які мешкають та навчаються в місті Ізюм.

 Ізюмська міська дитяча бібліотека, як єдиний  спеціалізований заклад культури міста, що надає бібліотечні послуги дітям дошкільного віку, учням 1 – 9 класів та організаторам дитячого читання, ставить перед собою завдання бути не лише, як місце збереження знань, але й як центр розвитку дитини. Створити доступний, цікавий та корисний  майданчик для своїх читачів, забезпечити їм доступ до книг, освітніх матеріалів та сучасних цифрових ресурсів з метою залучення до бібліотеки користувачів різних вікових груп та їх батьків.

вівторок, 14 січня 2025 р.

Другий день нашого калейдоскопу проєктів

14 січня представлятимуть проекти Краснокутська та Кегичівська бібліотеки-філії для дітей.

Номінація:  

Бібліотеки для дітей та юнацтва.

Проект «Воріття» Краснокутська дитяча бібліотека-філія КЗ «Краснокутська публічна бібліотека» Краснокутської селищної ради Богодухівського району


понеділок, 13 січня 2025 р.

Калейдоскоп проєктов ...

 Шановні колеги!  

Розпочинаємо демонстрацію проектів переможців «Обласного фестивалю стендових презентацій».

Щодня буде розміщено по дві презентації.  

Сьогодні, 13 січня 2025 року представляємо учасників фестивалю з Богодухівської та Шевченківської громади.

Номінації:  
Відроджені бібліотеки деокупованих територій.




Публічна бібліотека.

ІІІ місце

Далі буде...