Гідність людини є однією з найважливіших особистісних цінностей,
закріплених у багатьох правових актах, в тому числі міжнародних. У Конституції
України (стаття 3) гідність людини, як і її життя, здоров'я, честь,
недоторканність і безпека, визнаються в нашій державі найвищою соціальною
цінністю. Почуття гідності та честі, право на самовизначення є головними
цінностями українців. Ці риси об’єднують наших героїв – борців за свободу та
незалежність України різних часів.
Сьогодні, в умовах війни на сході України, маємо частіше згадувати
доленосні події, які стали символом боротьби за свободу та гідність. Майдан
перестав бути назвою місцевості. Він став символом Свободи. Революція Гідності
стала наймасштабнішим протестом у новітній історії України, боротьбою
українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір.
18 лютого 2022 року КЗ «Краснокутська публічна бібліотека» організовано виставку - пам’ять «Небесна Сотня: ціна свободи» (до Дня Героїв Небесної Сотні).
“Небесною Сотнею” називають загиблих учасників Революції Гідності.
Герої Небесної Сотні – уособлення людської, громадянської та національної відваги й самовідданості. Героями Небесної Сотні стали 107 загиблих. Вони різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були успішні підприємці й пенсіонери. Найстаршому – Іванові Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17.
Євромайдан увійшов в історію України як символ і взірець жертовності, патріотизму та героїзму. Він вкотре підтвердив те, що у найкритичніші та найважливіші періоди нашої історії знайдуться герої, ладні пожертвувати власним життям заради майбутнього України як незалежної демократичної держави. Саме на 20 лютого припадає пік розстрілів Героїв Небесної Сотні у центрі Києва. Цього дня у середмісті столиці загинуло та отримало смертельні поранення 48 осіб.
Революція Гідності засвідчила: українці не просто обрали шлях до Європи, а й готові за нього боротися, відстоюючи власні права та свободи. У світі Україну почали сприймати як державу з власною самобутністю, історією та гідністю, здатну захистити суверенітет.
20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”. Цього дня вшановуємо пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.
На виставці представлена література про події Революції Гідності і Героїв Небесної Сотні та художня література, що була написана під впливом тих подій.