ШАНОВНІ КОЛЕГИ! ВІТАЄМО ВАС НА НАШОМУ БЛОЗІ "ФАЙНІ ПАВИ". ДЛЯ ВАС ЗАВЖДИ ЦІКАВА й КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ.

Translate

четвер, 20 лютого 2025 р.

Увага! Міжнародний екологічний конкурс дитячого малюнка "Майбутнє планети у наших руках"

 Шановні колеги!

  Інформуємо про початок Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє планети у наших руках».

Зверніть увагу: 31 березня  дедлайн цього екологічного Конкурсу. Маємо небагато часу, щоб залучити дітей до роботи над малюнками на вкрай актуальну і болючу тему – збереження довкілля.

Організатор Національна бібліотека України для дітей та координатор заходу у Харківській області – КЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей та юнацтва» ХОР.

Конкурсні роботи готуються за тематичними напрямами: «Вплив війни на природу України»; «Природа у твоїй улюбленій книжці»; «ЕКО-свідомість – запорука сталого майбутнього»; «Відбудова України за європейськими правилами»; «Відновлення і збереження природи», «Негативний вплив відходів на навколишнє середовище».

   У Конкурсі беруть участь діти з України та інших країн світу до 18 років, оцінка малюнків яких здійснюється відповідно до вікових категорій:

- до 7 років;

- 8 – 11 років;

- 12 – 14 років;

- 15 – 18 років.

Учасники Конкурсу кожної вікової категорії готують індивідуальну роботу формату А3 із назвою за обраним тематичним напрямом, виконаний будь-якими художніми засобами і техніками, який за змістом і жанром відповідає темі та містить авторське бачення покращення екологічної ситуації у світі та в Україні зокрема.

У харківської області надсилати конкурсні роботи до КЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей та юнацтва» ХОР до 20 березня 2025 року за адресою:   61002  м. Харків, вул. Алчевських, 43  з відомостями про автора: прізвище, ім’я в називному відмінку, повна дата народження, клас, громада (місто, селище, село), контактний телефон (батьків, керівників або бібліотекарів).

Надіславши малюнок, батьки чи керівники учасників за замовчуванням надають згоду на подальше його використання у публічному просторі із зазначенням коротких персональних даних (прізвище, ім’я, вік, населений пункт).

вівторок, 4 лютого 2025 р.

Культурна спадщина та заклади культури під загрозою ...

 

У січні 2025 року внаслідок бойових дій пошкодили 78 пам’яток культурної спадщини в Херсонській, Миколаївській та Запорізькій областях.

Одеська область : руйнувань зазнали одеська філармонія, музеї: літературний, історико-краєзнавчий, археологічний та музей західного та східного мистецтва, а також готель "Брістоль".

Загалом унаслідок атаки 31 січня різного ступеня пошкоджень зазнали близько 15 пам’яток культурної спадщини.

Загалом в Україні зруйновані або пошкоджені 1333 об’єкти культури, з яких 131 мають національне значення, 1126 – місцеве, а 76 – щойно виявлені. Пам’ятки культури постраждали у 18 областях та Києві. Найбільших руйнувань зазнали Харківщина (324 об’єкти), Херсонщина (255), Донеччина (164), Одещина (137) та Чернігівщина (65).

 Крім того, пошкоджені або знищені 2185 об’єктів культурної інфраструктури, з яких 409 повністю втрачені. Найбільше постраждали:

·         клубні заклади (1056);

·         бібліотеки (784);

·         мистецькі навчальні заклади (166);

·         музеї та галереї (120).

         Театри, кінотеатри, філармонії, заповідники, парки та зоопарки також зазнали значних втрат.

         Руйнування є у 302 територіальних громадах — це понад 20% від загальної кількості громад в Україні. Найбільше постраждали громади Донецької (87%), Сумської (64,7%), Харківської (59%), Запорізької (40,3%) та Херсонської (43%) областей.

         Як додають у міністерстві, оскільки значна частина Луганської, Запорізької, Донецької та Херсонської областей залишається під окупацією, повний облік пошкоджених пам’яток наразі неможливий.

 

https://chytomo.com/za-chas-povnomasshtabnoi-vijny-rosiia-zavdala-shkody-784-bibliotekam-v-ukraini/

https://suspilne.media/odesa/938737-unesko-zasudilo-ataki-rf-po-istoricnomu-centru-odesi/