Сучасні публічні бібліотеки прикладають значні зусилля, щоб задовольнити різноманітні потреби користувачів. На жаль, відсоток відвідувань молоді, а саме покоління Z дуже малий.
Чат-бот для бібліотеки стає додатковим дієвим інструментом із застосування покоління Z. Саме вони створюють певну екосистему в вже наявних месенджерах та сайтах та додають їм комфорту, що так цінується молоддю.
Бібліотечний чат може відповісти нарізні запитання: місцезнаходження найближчої бібліотеки, режим її роботи, про бібліотечні послуги та часи, місце цікавої події, де отримати потрібну книгу, знайти базу даних, ознайомитись з новими колекціями за останній місяць, залишити побажання, відгуки або скарги .п. Чат-боті можуть залучити користувачів і своїм грайливим інтерфейсом, знайомим поколінню, яке виросло з онлайн-іграми.
Застосування чат-боту у бібліотечній діяльності допоможе у таких напрямках роботи бібліотеки:
пошук користувачем корисної інформації;
надання індивідуально підібрано інформації користувачеві; адаптація під конкретного користувача з годиною.
Користувач бібліотеки матиме можливість в зручному інтерфейсі отримання інформації
– це є актуальним для молоді.
Чим частіше користувач бібліотеки використовуватиме чат-бота, тим краще його відповіді.
Рівень готовності сприймати цей продукт поколінням Z як групи потенційних користувачів бібліотеки – досить високий. Адже саме для цієї цільової аудиторії використання мобільних пристроїв для отримання контенту, месенджери та соціальні мережі, зручність та функціональність – є природним.
Покоління Альфа називають дітей, народжених після 2010 року. Це діти покоління Z (кому зараз до 30), покоління Y (до 45) і онуки та правнуки X (люди старші 50 років).
Ще можна прочитати про цю тему досвід Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім.Є. Маланюка