ШАНОВНІ КОЛЕГИ! ВІТАЄМО ВАС НА НАШОМУ БЛОЗІ "ФАЙНІ ПАВИ". ДЛЯ ВАС ЗАВЖДИ ЦІКАВА й КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ.

Translate

пʼятниця, 18 жовтня 2024 р.

Сучасна молодіжна мова

 Українська мова розвивається та наповнюється різними запозиченими словами, тобто сленгом. Молодіжний сленг уже міцно укорінився в суспільстві. Він постійно еволюціонує, збагачуючись новими словами та виразами.

Молодіжний сленг – це особлива лексика, яку використовує сучасна молодь для спілкування. Цей сленг включає нові слова, скорочення, фразеологізми чи видозмінені існуючі слова, які найчастіше складно зрозуміти віковим людям.

Молодіжний сленг називає найбільш загальновживані та популярні речі.

Існує багато варіантів утворення сленгових слів:

  • скорочення;
  • складання додавання суфіксів та префіксів.

Нові слова молодіжного сленгу часто ставлять у глухий кут батьків та вчителів, які у підлітковому повітрі мають велике вплив на дітей. Для налагодження контакту з підлітками дорослі люди починають вивчати нові слова молодіжного сленгу, проте нерідко допускаються помилки з їх використанням.

 Основні поради:

·         Перш ніж використовувати сленг, переконайтеся , що ви розумієте його значення та конотації. Неправильне використання може призвести до нерозуміння чи неприємних ситуацій;

·         Пам'ятайте, що сленг, який використовується у старшому поколінні або певних групах, може бути неприпустимим для молодших дітей;

·         Будьте уважні до культурних та соціальних особливостей. Деякі терміни можуть мати різні значення в різних культурних контекстах;

·         В освітніх контекстах сленг можна використовуватиме залучення інтересу учнів чи пояснення культурних аспектів мови. Однак це має бути зроблено з розумом та у відповідному контексті.

четвер, 10 жовтня 2024 р.

Всесвітній тиждень роману

Любі друзі! Чи зауважили Ви, що людина у своїй житті не може не читати й години. Читання захоплює всі верстви населення як підлітків так і дорослих. Читають різні твори: вірші та поеми, оповіді та балади, епоси та романи.
Роман (фр. roman – "романський") – літературний формат, найпоширеніший у XVIII-XX століттях; великий за обсягом, складний за будовою епічний твір, у якому широко охоплені життєві події, що глибоко розкривається історія формування характерів багатьох персонажів.
Всесвітній тиждень роману був проголошений на 41-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у 2021 році та проходитиме щороку протягом тижня з 13 жовтня . Він спрямований на заохочення оцінки літератури як вираження людської творчості, сприяння читанню та підвищення осізнаності про важливу роль письменників як ключових учасників обміну знаннями та культурного розмаїття відповідно до Конвенції 2005 року про захист та заохочення Різноманітність форм культурного самовираження та Рекомендації 1980 року. 
З цієї нагоди ЮНЕСКО запрошує всіх вшанувати письменників, творчість, різноманітність та доступ до культури та знань, які вони нам надають.  Цей тиждень для бібліотек – відлік для креативу, та фантазії з популяризації української книги.
Читай український роман! Читай українською мовою!

середа, 9 жовтня 2024 р.

Увага! Громадське обговорення проєкту профстандарту "Бібліотекар"

 Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти проводитиме громадське обговорення проекту професійного стандарту «Бібліотекар».

Ознайомитися з проектом профстандарту, розробленого Держмистецтв, можна за  посиланням https://drive.google.com/file/d/1dPODtAJ0dep1BDkWGWcqMLtD0F3stktn/view 

 

Пропозиції та зауваження приймаються до 14 жовтня 2024 року на адресу електронної пошти  o.kopytsia@arts.org.ua .

Нагадаємо, проект професійного стандарту «Бібліотекар» підготовлено робочою групою відповідно до пунктів 15 та 16 Порядку розроблення, введення в дію та перегляду професійних стандартів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2017 року № 373 (із змінами)

https://mcsc.gov.ua/news/derzhmystecztv-provodyt-gromadske-obgovorennya-proyektu-profesijnoho-standartu-bibliotekar/

 

понеділок, 7 жовтня 2024 р.

Закарпатський науково-практичний "пікнік"

Закарпаття гостинно запрошує відвідати 16 жовтня 2024 р. науково-практичний «пікнік».


Наукова бібліотека Ужгородського національного університету разом з інформаційним партнером ВГО Українська бібліотечна асоціація запрошують до участі у V науково-практичній інтернет-конференції «Інформаційна політика пам’яті – виживання, збереження  та розвиток українських бібліотек у період сьогодення».

До участі запрошуються: фахівці бібліотечної та видавничої справи, інформаційних, освітніх установ.

Тематика конференції:

  • Електронні сервіси бібліотеки для забезпечення наукового і навчального процесу.
  • Збереження і представлення документованої історико-культурної спадщини у цифровому форматі через офіційний сайт установи.
  • Книгознавчі дослідження історико-культурних фондів.
  • Інформаційна освіта як ключ до успіху професійного менеджменту бібліотекаря та запорука його нових компетентностей.
  • Дистанційна робота бібліотек як альтернатива традиційній роботі.
  • Штучний інтелект у бібліотеках як новітня форма інформаційних послуг.
  • Використання сучасних інформаційних технологій у роботі бібліотек.
  • Наукометрія – ефективна організація інформаційної політики вишу.
  • Відкрита наука в Україні: поступ і шляхи розвитку.

Реєстрація відкрита до 5 жовтня 2024 року за покликанням: https://www.lib.uzhnu.edu.ua/v-naukovo-praktychna-internet-konferencziya/

ЗБІРНИК МАТЕРІАЛІВ

Умови публікації в збірнику матеріалів науково-практичної конференції (електронне видання) — за покликанням: https://www.lib.uzhnu.edu.ua/v-naukovo-praktychna-internet-konferencziya/

Тексти матеріалів для публікації необхідно надіслати до 1 жовтня 2024 року на електронну адресу supcenter@uzhnu.edu.ua

Матеріали збірника опублікують на офіційному сайті Конференції. Матеріали конференції поширюються відповідно до Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дає змогу отримувати вільний доступ, використовувати та поширювати результати досліджень, даючи коректне посилання на автора твору.

Оргкомітет залишає за собою право обирати доповідачів та матеріали публікації  які  відповідають тематиці конференції.

КОНТАКТИ ОРГКОМІТЕТУ

З усіх питань звертатися до оргкомітету за адресою  supcenter@uzhnu.edu.ua або за телефоном:

  • +38 050 9425943 – заступник директора Воробець Вікторія
  • +38 066 0970093 – завідувачка Центром наукометрії та інформаційної підтримки освіти та досліджень - Ігнатюк Мар’яна

Конференція дозволить розкрити доробки практичного досвіду та наукових досліджень, визначити шляхи вирішення певних проблем, обмінятися думками та навичками.

https://ula.org.ua/konferentsii-seminary-treninhy/konferentsii/icalrepeat.detail/2024/10/16/3667/-/v-naukovo-praktychna-internet-konferentsiia-informatsiina-polityka-pam-iati-vyzhyvannia-zberezhennia-ta-rozvytok-ukrainskykh-bibliotek-u-period-sohode