ШАНОВНІ КОЛЕГИ! ВІТАЄМО ВАС НА НАШОМУ БЛОЗІ "ФАЙНІ ПАВИ". ДЛЯ ВАС ЗАВЖДИ ЦІКАВА й КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ.

Translate

пʼятниця, 26 листопада 2021 р.

Акція "16 днів проти насильства".

 Щорічно в Україні проходить акція "16 днів проти насильства".

Нажаль трапляються такі негативні ситуації в родинах, але потрібно кожного дня запобігати насильству. Тож бібліотеки Краснокутського краю виконуючи просвітньо-інформаційну роботу підготували заходи для своєї громади.

24 листопада Пархомівською сільською бібліотекою-філією №2 оформлений  онлайн відкритий перегляд літератури : «Насильству – Ні!» (до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок).

Ще вже в далекому 1999 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок і пропонувала урядам , міжнародним і неурядовим організаціям проводити в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми.

 Жінки по всьому світу стають жертвами побутового насилля, до того ж,  масштаби та істинна природа такого насильства нерідко прихована.

Дуже важливо, щоб  кожен з нас  усвідомив, що насилля  проти жінки - це  не міф, а реальна проблема, від якої навіть сьогодні, у XXI сторіччі потерпають українські  жінки.

Якщо ви зазнали насильства, особливо у цей час соціальної  ізоляції, - НЕ Мовчіть! Розкажіть про свою проблему тим, кому ви довіряєте. Попередьте про постійну загрозу небезпеки, тримайте з цими людьми звязок. Попросіть їх, у разі потреби, звернутись у поліцію чи відповідні компетентні органи.


Увазі читачів представлена література по правознавству.

25 листопада  2021 року  Мурафською  сільською бібліотекою-філією оформлено тематичний куточок  «Мій  улюблений світ – без насильства» (16 днів проти насильства)

        З 25 листопада по 10 грудня 2021 р. в Україні проходить щорічна акція "16 днів проти насильства".

       Метою акції є привернення уваги  проблеми подолання насильства в сім'ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми.

                         
        Під час ознайомлення, читачі мають можливість дізнатися:

що таке насильство;

що робити у випадку насильства у сім'ї;

куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства;

 як зберегти себе від насильства?

   25 листопада 2021 року Олексіївською сільською бібліотекою-філією продемонстровано відео-презентацію «Зміни життя, зупини насильство»  (до Всеукраїнської акції «16  проти насильства»)

    З 25 листопада до 10 грудня проходить щорічна акція « 16 днів проти насильства» основною метою акції є: привернути увагу громадськості до актуальних для суспільства проблем подолання насильства в сім'ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків. Формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

"Зміни життя, зупини насильство"



середа, 24 листопада 2021 р.

"Територія успіху" з Житомирською ОБЮ

      23 листопада 2021р. відбулася онлайн-зустріч з циклу «Територія успіху» , на якій фахівці ХОБЮ і Житомирської обласної бібліотеки для юнацтва обмінялися  досвідом з проведення цікавих масових заходів та проектів в період пандемії.

До програми заходу увійшли  такі виступи:

«Що Харківській обласний бібліотеки для юнацтва приніс 2021рік?

–«Проект « Студія творчого розвитку»: застосування арт-терапії в роботі бібліотеки»

(М.Медведська, заступниця директора з менеджменту та проблемно-аналітичних питань ХОБЮ)

– «Її зоря цвіте над рідним краєм». Заходи  Житомирської ОБЮ до ювілею Лесі Українки» 

 (Л.Артеменко, завідуюча науково-методичним відділом Житомирської ОБЮ)

– «Школа жестової мови в юнацькій»

(Н.Нужда, завідуюча відділом маркетингу та зв′язків з громадськістю Житомирської ОБЮ)

   Зустріч відбувалася майже 2 години, тому що дуже цікаво та захопливо доповідачі ділилися своїми враженнями від втілених проектів.



  


 

 


понеділок, 22 листопада 2021 р.

Листопад 2021р. День Гідності та Свободи

             Листопад в історії сучасної України насичений історичними подіями. 

День Гідності та Свободи свято в Україні, що відзначається щороку 

21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). 

Встановлено день «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» згідно з указом Президента України Петра Порошенка № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року.

Бібліотеки Краснокутської громади Харківщини долучилися до відзначення днів Гідності та Свободи.

19 листопада 2021 року КЗ «Краснокутська публічна бібліотека» організовано онлайн  історичний медіа-спогад «Патріотизм і нездоланність – сьогодні, гідна Україна – завтра» (до Дня Гідності і Свободи).

В медіа – спогаді використані відеоматеріали «Події, що змінили долю України» та «День Гідності та Свободи: хронологія двох революцій», в яких висвітлено цей період історії України та її громадян.


пʼятниця, 19 листопада 2021 р.

З Україною в серці

  

Сьогодні кожна людина має бути освічена і знати дуже багато. Особливо це стосується історії держави, у якій ми живемо. Обовязком кожного з нас є повага та шанобливе ставлення до рідної країни, що неможливе без знання її історії. Тож 18 листопада 2021 р. працівники Сахновщинської дитячої бібліотеки-філії запросили до себе учнів 8-А класу(20 чол.) КЗ «Сахновщинський ліцей № 1» на турнір знавців історії України «Події, що змінили Україну», аби перевірити їх знання з історії української держави та надати можливість практично їх застосувати, підвищити пізнавальну активність і, можливо, дізнатися про щось цікаве та нове.

Запропонована учням турнір-гра складалася з таких конкурсів: Символи України (на знання державної і народної символіки нашої країни), «Знай своє минуле» (на знання значень стародавніх слів), фотоконкурс (потрібно було за зображенням на екрані відгадати певну особу, предмет, пам’ятку культури і т.д.), «Гра у підказки»(з запропонованих трьох спроб підказок, потрібно було здогадатися, що заховане у скриньці), «Історичні питання», «Трохи про свята» (вікторина на знання українських свят та традицій), «Калейдоскоп подій» (розстановка у вірній послідовності періодів історії України), «Конкурс капітанів»(знаючи наперед вірні відповіді на запитання на тему українського козацтва капітани мали на швидкість показати їх жестами, без слів, своїм командам).

Захід вийшов дуже веселим, цікавим та інформативним. Учні показали свої чудові знання з історії України, адже бездоганно впоралися з усіма завданнями турніру. Окрім того дуже порадували бібліотекарів своїм завзяттям, щирістю, комунікабельністю та  вмінням працювати в команді, за що були нагороджені почесною грамотою. 

x




понеділок, 8 листопада 2021 р.

Як підкорювали український мовний "Олімп"

   Чого ж варті ми в світі без нашої рідної, солов’їної, наймилішої серцю – української мови. Вкотре довели це 5 листопада юні й надзвичайно розумні читачі Сахновщинської дитячої бібліотеки-філії, що цього дня завітали до них. Їхній увазі був запропонований мовознавчий ігровий практикум «До висот українського слова», приурочений Дню української писемності та мови та Десятиліттю (2018-2027) української мови.

Учасники розділилися на дві команди, обрали капітанів та розпочали гру, де їх чекали такі завдання: «Мовні розваги» (жартівливі мовні запитання), «Музична країна» (вгадування україномовних пісень українських виконавців), «Анаграми» (утворення нових слів методом переставлення літер), «Мовні шаради» (утворення нових слів з частин заданих: префіксів, коренів, закінчень та ін.), «Покажи фразеологічний звіринець» - конкурс капітанів, «Мовна вікторина», «Український аліас». Крім того увазі присутніх була представлена  книжкова виставка відповідної тематики з широкопрофільною літературою мовознавчого направлення.

         

Захід вийшов цікавим, веселим та пізнавальним, а діти проявили себе, як  розумні, активні, надзвичайно комунікабельні та веселі учасники. Бібліотекарі бажали учням бути здоровими, успішними, плекати та шанувати нашу рідну українську мову, адже без мови не буде й народу. А діти щиро дякували за позитивні емоції, чудову гру та маленькі даруночки на згадку!