ШАНОВНІ КОЛЕГИ! ВІТАЄМО ВАС НА НАШОМУ БЛОЗІ "ФАЙНІ ПАВИ". ДЛЯ ВАС ЗАВЖДИ ЦІКАВА й КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ.

Translate

пʼятниця, 21 травня 2021 р.

Методисти знову офф-лайн.

Нарешті ми вийшли з червоної зони і знову мали змогу зустрінутися з колежанками, як кажуть, «очі-в-очі», на  обласному семінарі для бібліотекарів закладів вищої освіти І-ІІ рівня акредитації.

    Для бібліотекарів коледжів та технікумів фахівці ХОБЮ підготували цікаві й дуже корисні  медіа-лекції: «Виразно наочно і не нудно: цікаві форми популяризації книги та читання серед молоді» ( Т.В.Смєкалова, зав. ПАВ) та  «Арт-терапія: ресурсні техніки»(М.О.Якименко, бібліотекар відділу мистецтв ХОБЮ). Учасники семінару дізналися й змогли побачити наочно, що таке ай-сторпер, бук-нук, бук-енд, дізнатися про методику проведення бук-слему, сторітелінгу, взяти участь у майстер-класі з елементами сторітелінгу.

Зустріч пройшла в дружній та творчій атмосфері.





четвер, 20 травня 2021 р.

Професійне турне запоріькими стежками...

 19 травня 2021 року відбувалася вже друга  професійна зустріч з Обласними бібліотеками для юнацтва України.

                               

Дуже предметна та насичена ZOOM-зустріч із Запорізькою обласною бібліотекою для юнацтва. Звісно, обговорювали не абищо, а традиційно гостру тему: як виживати культурним установам в умовах карантину. Встигли обмінятися поглядами на проблему і досвідом подолання викликів через круті проєкти. Дійшли спільного висновку: бібліотекам є чим здивувати громаду.    

                          



вівторок, 18 травня 2021 р.

У Харкові розвивають мережу бібліотек

                        

             

 У місті продовжать розвивати бібліотечну мережу і створювати комфортні умови для інтелектуального дозвілля харків'ян.

Про це сьогодні, 17 травня, заявив секретар Харківської міської ради Ігор Терехов після відвідування Центральної бібліотеки ім. А. П. Чехова. Він поспілкувався з працівниками бібліотеки, а також ознайомився з ходом виконання ремонтних робіт.

Як розповіла директор установи Марина Кузнєцова, за останні 10 років бібліотека кардинально змінилася, при чому це стосується як матеріально-технічної частини, так і її функціонального наповнення.

 «На першому місці, звичайно ж, знаходиться читання. Однак великою популярністю користується і комп'ютерна зала, є безкоштовний доступ до мережі Інтернет, регулярно проводяться масові культурні заходи, працюють студії і гуртки. Крім того, цього року з'явиться так звана літературна вітальня з м'якими диванами, великим телевізором і декоративним каміном, де, крім усього іншого, будуть проводитися виставки картин», - розповіла Марина Кузнєцова.

У свою чергу Ігор Терехов зазначив, що створення комфортних умов для інтелектуального дозвілля харків'ян є важливим напрямком роботи міської влади.

«Для Харкова дуже важливо, щоб бібліотеки розвивалися. Тим більше, що це вже не бібліотеки в формальному сенсі цього слова. Це не одні книги і читальні зали, це своєрідні центри дозвілля. Сюди можуть прийти люди будь-яких вікових категорій, почитати книгу, навчитися працювати на комп'ютері, просто поспілкуватися, заспівати або навіть станцювати. Це такий собі клуб за місцем проживання, і для нас дуже важливо, щоб це розвивалося, впроваджувалося у всіх районах міста», - підкреслив Ігор Терехов.

 Офіційний сайт Харківської  міської ради

https://www.city.kharkov.ua/uk/news/-47417.html

понеділок, 17 травня 2021 р.

До 15 -го ювілейного дня вишиванки

 

   20 травня 2021 року в Україні й у світі відзначатимуть свято вишиванки вже в 15 рік поспіль як було започатковано.

     Напередодні Всесвітнього дня вишиванки в читальному залі дитячої бібліотеки-філії «КЗ Сахновщинської публічної бібліотеки» оформлено книжково-сувенірну виставку «Вишиванка – наш оберіг», яка діє вже з 12 травня 2021 р. В якості сувенірів на виставці присутні вироби (сорочки, рушники, серветки, вишивки для наволочок), виготовлені та вишиті переважно власними руками. Причому, поряд із сучасними білосніжними виробами експонуються й рукоділля бабусь та прабабусь, адже всі вони – це наша історія, історія української культури.

                                

Так само і з книгами: за вишивками приховалися і зовсім новесенькі, і ще з минулих років матеріали. Немає сенсу перераховувати авторів та назви цих друкованих видань, адже всі вони висвітлюють красу і неповторність української душі, втіленої у вишитому полотні. Якщо ви захочете вишити щось самостійно – будь-ласка! Наші книги обов'язково допоможуть вам із вибором візерунку, підкажуть, які нитки краще використовувати, роз'яснять, що означає кожен елемент орнаменту. Якщо ж ви тільки збираєтесь навчитися вишивати – також приходьте до нас, адже на виставці є література, що показує, як крок за кроком навчитися вишивати різними техніками вишивки. Не біда, якщо ви ще ніколи не вишивали: було б лише бажання, а майстерність до вас прийде гарантовано. Спробуйте перевірити свої сили та отримати справжню насолоду від краси, створеної власноруч! Книги і поради бібліотекарів чекають на вас!

вівторок, 11 травня 2021 р.

Запит на подання заявок на одержання грантів для молодіжних просторів у рамках програми СИЛА

Міжнародна організація IREX оголошує відбір заявок на участь у проєкті СИЛА (Єднання через спільні дії молоді) для молодіжних центрів та просторів з Дніпропетровської, Харківської, Запорізької, Донецької та Луганської областей. Заявки приймаються до 17:00 30 травня 2021 року.

Міжнародна організація IREX запрошує

до співпраці у проекті СИЛА (Єднання через спільні дії молоді)

в рамках ініціативи “Твоя СИЛА – творити майбутнє!”

 

Дата початку:                                  7 травня 2021 року

Дата завершення:                           17:00 30 травня 2021 року 

Категорія:                                         Гранти

Міжнародна організація IREX оголошує відбір заявок на участь у проекті СИЛА (Єднання через спільні дії молоді) для молодіжних центрів та просторів з Дніпропетровської, Харківської, Запорізької, Донецької та Луганської областей.  Програма СИЛА надає можливість молодіжним центрам взяти участь у конкурсі грантів та втілити в життя проєкт, який сприятиме молодіжним центрам встановити зв’язок з молоддю з числа ВПО та не ВПО в їх населених пунктах. В результаті нашої підтримки та навчання, працівники молодіжних центрів дізнаються, як сприяти соціальній згуртованості та кращій інтеграції молоді з числа ВПО та не ВПО в їх населених пунктах; проведуть тренінги щодо розвитку гнучких навичок за методологію «Youth Essential Skills»; дізнаються як завчасно розпізнавати тривожні психологічні сигнали та надати необхідну допомогу, а також допоможуть місцевій молоді сформулювати пост-конфліктне бачення України.

До участі запрошуються молодіжні центри/хаби, та простори, що територіально розташовані та активно функціонують у наступних громадах:

Донецької області: Краматорська, Маріупольська, Бахмутська ОТГ;

Луганської області: Сєвєродонецька, Біловодська, Старобільська ОТГ;

Запорізької області: Бердянська, Мелітопольська, Полозька ОТГ;

Дніпропетровської області: Криворізька, Кам’янська, Павлоградська ОТГ;

Харківської області:  Ізюмська, Чугуївська та Первомайська ОТГ.

Як молодіжні центри розглядатимуться також бібліотеки, будинки культури та інші культурно-освітні заклади, які бажають трансформувати свою діяльність та стати сучасним центром інновацій та можливостей для місцевої молоді.

пʼятниця, 7 травня 2021 р.

Шануймо подвиг наших героїв

 Встеляйте  квітами дороги,-

Вже проліски цвітуть, розмай,

В день незабутній Перемоги

Ми квіти кидаєм під ноги

Бійцям, що мир несли в наш край.

      Свято Перемоги – особливе свято – величне, вистраждане. Подвиг героїв – переможців у цій жахливій війні непідвладний часу, як й наша щира та безмежна вдячність їм – людям, які виявили нездоланну мужність та незламність духу в боях за рідну землю.

      07 травня 2021 року Олексіївською сільською бібліотекою - філією  оформлено  книжково-ілюстративну виставку «Встеляйте квітами  дороги бійцям» ( до Дня пам’яті та примирення та Дня Перемоги над нацизмом  у Другій світовій  війні)

На виставці представлені наукові видання та художні твори, монографія та книги пам’яті, документи та матеріали, які висвітлюють трагічні події Другої світової війни.

Пам'ять не має початку і не має кінця. Війна, що прийшла на українську землю, увірвалася до кожної сім’ї, до кожної оселі, відібрала мільйони молодих життів, спотворила нашу чудову природу, перетворила у руїни тисяч міст і сіл. Проте наш народ залишився незламним у титанічній битві, він боровся за свободу і переміг.

 Сьогодні ми повинні  також не забувати і про війну на Сході України.

Бібліотеки могутньою  силою слова, безмежною силою інформації  доносять до умів та сердець своїх відвідувачів вуличний подвиг українського народу.

 Доземний уклін і сердечна вдячність усім тим , хто боронить та віддав своє життя за нашу країну.

 

У бронзі і граніті

      6 травня 2021 р. в читальному залі Сахновщинської  дитячої бібліотеки оформлено книжкову виставку-пам'ять «У бронзі і граніті, у книгах і піснях – їх подвиг буде жити у віках», також приурочену 76-й річниці перемоги над нацистськими загарбниками у Другій світовій війні.

     Література експонується у трьох розділах, в кожному з яких читачі можуть познайомитися з мужністю та самопосвятою людей в ім'я спільної перемоги над нацизмом: 1) «Холод і жахи війни» (художні та документальні твори про Другу світову війну, в тому числі  збірка авторського колективу «Війна і міф: Невідома Друга світова»), 2) «Нескорена Харківщина» (тут першочергово презентуємо 4-томник «Книга Пам'яті України. Переможці: Харківська область», а також інші документальні джерела про звільнення нашої області від окупантів) і 3) «Партизанські стежки» (історично-пізнавальні та художні твори про діяльність партизан, про С.А.Ковпака, про звірства ворога у його боротьбі з «невидимками»). Назви книг самі за себе кажуть: «Подвигом уславлені», «Жорстокий ліс», «Від Путивля до Карпат», «Солдатська слава», «Нам не забути вас…», «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» тощо. Відвідайте читальний зал дитячої бібліотеки і познайомтеся з літературою на виставці, розрахованої на учнів 5-11 класів, студентів та дорослих, що переймаються читанням дітей. Запевняємо, що, прочитавши книгу з виставки, ви обов'язково почерпнете для себе щось нове і цінне.



середа, 5 травня 2021 р.

Професійна дружня розмова

 Друзі! На довгі вихідні йдемо в тонусі від загалом активного тижня. А ще з теплими емоціями від нещодавнього спілкування, 28 квітня 2021 року, з колегами з Одеської обласної бібліотеки для юнацтва.

Дуже тішимося з того, що так добре і змістовно поговорили про особливості культурно-просвітницької роботи бібліотек в умовах карантину.

Похвалимося, що встигли дуже й дуже багато. Ми, наприклад, зі свого боку:

- Окреслили власний шлях адаптації до нової карантинної реальності та сформулювали деякі принципи "виживання" культурної установи з урахуванням COVID-викликів.

- Розповіли про кращі практики культурної підтримки громади в часи карантину.

- Поділилися досвідом організації масштабного tribute-марафону до ювілейного року Лесі Українки.

А наші дорогі колеги:

- Презентували яскраві інформаційно-бібліографічні медіапродукти та переконливо продемонстрували можливості трансформації на сучасний лад навіть найтрадиційніших аспектів бібліотечної роботи (було б бажання).

- Розповіли про свої креативні знахідки в промоції літератури, зокрема із залученням молоді.

- Акцентували увагу на найвдаліших форматах заходів і крутих фішках комунікації з громадою.

Ну а загалом у результаті цього інтенсиву обидва колективи-учасники діалогу за маршрутом "Харків-Одеса" зійшлися в одній смисловій точці: обласним бібліотекам для юнацтва є чому вчитися одна в одної, є чим надихати і дивувати. Тому бути в майбутньому ще не одній зустрічі в такому форматі.