ШАНОВНІ КОЛЕГИ! ВІТАЄМО ВАС НА НАШОМУ БЛОЗІ "ФАЙНІ ПАВИ". ДЛЯ ВАС ЗАВЖДИ ЦІКАВА й КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ.

Translate

вівторок, 26 травня 2020 р.

Топ-5: письменники-філологи

Вчора, 25 травня, освітяни, а саме філологи святкували своє професійне свято. А чи знаєте ви хто такий філолог? Так, ми зі шкільної пори знаємо людей цієї професії бо вони вчені (вчителі), які вивчають мови та літературу.
Добре, це визначили. А як ви гадаєте, чи можна письменника визнати філологом? Можливо так, але серед професійних письменників є фахові філологи. Цікаво?!
Пропонуємо Топ-5 письменники-філологи:

Пройшов навчання в Оксфордському університеті (Ексетер-коледж). Викладав в Університеті Лідса, в 1922 році отримав посаду професора англо-саксонського мови і літератури в Оксфордському університеті, де став одним з наймолодших професорів (в 30 років) і скоро здобув репутацію одного з кращих філологів в світі. Після 1й світової війни брав участь в складанні "Оксфордського словника англійської мови" (Oxford English Dictionary, 1928). У його обов'язки входило вивчення етимології та історії слів німецького походження на букву W.

 У 1923 році отримує ступінь бакалавра, пізніше - ступінь магістра і стає викладачем філології. У період з 1925-1954 - викладає англійську мову і літературу в коледжі Магдалени в Оксфорді. Відомий своїми роботами по середньовічній літературі.






Захистив дисертацію з філології, після чого викладав англійську мову і літературу, вів курси письменницької майстерності в різних університетах. В даний час - професор літератури в Університеті штату Огайо (в Афінах).










Вивчала сучасні і середньовічні мови в Коледжі святої Катаріни в Кембриджі. 15 років викладала французьку мову в школі для хлопчиків в Лідсі, вела курс французької літератури в університеті Шеффілда.













Закінчив престижний Трініті-коледж в Кембриджі. Пізніше викладав англійську поезію в університеті Уорвіка, там же отримав докторський ступінь за дисертацію за романом Генрі Філдінга "Том Джонс".




Подробнее на livelib.ru:
https://www.livelib.ru/selection/4576-pisatelifilologi




Тож вітаємо всіх зі святом філолога. Адже всі залюбки читають цікаві книжки.

середа, 20 травня 2020 р.

Вишиванка завжди модний оберіг


Завтра, 21 травня 2020 року, українці будуть відзначати, можна сказати народне свято.
Вишиванки завжди були нашим національним символом, нашою гордістю та автентичною ознакою. Однак, сьогодні навіть голлівудські зірки хочуть відчути себе частинкою України. Серед найновіших модних тенденцій – жовто-сині кольори, віночки і, звичайно, справжні українські вишиванки!
Актори та музиканти з’являються у вишитих сорочках на вулицях, дизайнери використовують українські орнаменти у своїх колекціях. І все це не даремно, повірте!
Адже вишита українська сорочка – це не просто одяг, це справжній оберіг. Ось вам кілька найцікавіших фактів про цей витвір мистецтва:
  Перші вишивки на території слов’янських країн мали більш релігійний зміст і оберігали їх власників від зла. Саме тому сорочки оздоблювали візерунками на рукавах, комірах, подолі та всюди, де тіло було відкритим. Існували особливі вишиванки для релігійних ритуалів та святкових подій. А діткам при народженні дарували вишиту сорочу, аби та оберігала їх від злих духів.
  Виявляється, вишиванки – один з найдавніших українських атрибутів. Геродот стверджував, що вишивкою був прикрашений одяг скіфів, які довгий час проживали на території України. Археологи знайшли на Черкащині зображення чоловіків, одягнених у щось дуже схоже на український національний костюм. Знахідка датувалась VI ст. н.е. Такі ж сорочки приписувались трипільцям.

вівторок, 19 травня 2020 р.

Оксана Забужко в 20-і найкращих ХХІ ст.


Швейцарське видання Tages Anzeiger включило роман "Музей покинутих секретів" Оксани Забужко до списку 20 кращих романів XXI століття. Про це йдеться на офіційній сторінці письменника в Facebook.
Крім того, до рейтингу 20 найкращих романів XXI століття потрапили:
"Поправки" Джонатан Франзен, США (2001);
"Спокута" Іен Макеван, Великобританія (2002);
"Над урвищем" Маркус Вернер, Швейцарія (2004);
"Не відпускай мене" Кадзуо Ісігуро, Великобританія (2005);
"Божевільні справи" Ісмаїл Кадаре, Албанія (2006);
"Звичайна людина" Філіп Рот, США (2006);
"Хмарний атлас" Девід Мітчелл, Великобританія (2006);
Серія романів про "Гаррі Поттера" Джоан Роулінг, Великобританія (2007);
"Пандора в Конго" Альберт Санчес Пиньоль, Іспанія (2007);
"Вежа" Уве Теллькамп, Німеччина (2008);
"На край землі" Давид Гроссман, Ізраїль (2009);
"Гудбай, Берлін" Вольфганг Херндорф, Німеччина (2010);
"Музей покинутих секретів" Оксана Забужко, Україна (2010);
"Час секонд хенд" Світлана Алексієвич, Білорусь (2013);
"Сфера" Дейв Еггерс, США (2014 року);
"Поцілунки Леніна" Янь Ляньке, Китай (2015);
"Моя неймовірна подруга" Олена Ферранте, Італія (2016-2018);
"Крафт" Йонас Люшер, Швейцарія (2017);
"Пам'ять дівчат" Анни Ерно, Франція (2018);
"Книги Якова" Ольга Токарчук, Польща (2019).
"Музей покинутих секретів" - роман Оксани Забужко, виданий у 2009 році у видавництві "Факт".
Роман перекладений на шість мов, - це сімейна сага, де присутні три ключові для української історії епохи - Друга Світова війна, 70-і роки, ранні 2000.


понеділок, 18 травня 2020 р.

ДЕНЬ МУЗЕЇВ - 2020. МУЗЕЇ ЗА РІВНІСТЬ: РІЗНОМАНІТТЯ ТА ІНКЛЮЗІЯ

День музеїв - 2020 має стати майданчиком для різних поглядів і точок зору, які має строкате суспільство,  та інструментом для подолання упередженості, яку часто воно ж демонструє. 
 Потенціал музеїв продукувати важливий досвід для людей будь-якого походження є центральним у плані їхнього значення для суспільства. Як агенти змін та інституції яким довіряють, музеї не матимуть іншої можливості як сьогодні, щоб продемонструвати свою актуальність у політичних, соціальних та культурних реаліях сучасності. 
Зростаюче суспільне очікування соціальних змін спричинило розмову про потенціал музеїв для соціального блага у вигляді виставок, конференцій, виступів, освітніх програм та ініціатив. Однак залишається багато зробити для подолання свідомого та несвідомого домінування влади, яка може створити розбіжності як між музеями, так і між музеями та їхніми відвідувачами.
Ці розбіжності можуть стосуватися багатьох тем, включаючи етнічну приналежність, стать, сексуальну орієнтацію та ідентичність, соціально-економічне походження, рівень освіти, фізичні можливості, політичну приналежність та релігійні переконання.

Ніч музеїв - щорічна акція, присвячена Міжнародному дню музеїв і проводиться 18 травня.

Основна мета цієї акції показати ресурс, можливості, потенціал сучасних музеїв, залучити до музеїв молодь.
Вперше «Ніч музеїв» була проведена в Берліні в 1997.
А з 2011 року, ІCОМ спонсорує Європейську ніч музеїв.

Вітаємо працівників музеїв з професійним святом.

середа, 13 травня 2020 р.

Травневі святі родинні свята : День Матері й День родини.

Щороку навесні в Україні відзначаються день матері – одне з головних родинних свят, присвячене найріднішій жінці в житті кожної людини та день родини.
Вшановують матір у світі вже понад 100 років. Так, у США День матері отримав офіційний статус ще в 1914 році. В незалежній Україні День матері було встановлено указом президента України в 1999 році. Цей день – чудовий привід приділити увагу матерям, висловити їм теплі почуття і підкреслити їх величезну роль в будь-якій сім'ї.
В Україні День матері відзначається у другу неділю травня. Цього року воно припадає на 10 травня. Міжнародний день матері сьогодні відзначається більш ніж у 40 країнах світу, хоча дата свята в різних країнах відрізняється. У більшості випадків, День матері відзначають навесні, в період з березня по травень. Примітно, що День матері у Росії відзначають в іншу пору року, в останню неділю листопада. Цього року воно припадає на 29 листопада.
Традиції Дня матері – у цей день заведено поздоровляти матерів і приділяти їм особливу увагу. У США і країнах західної Європи існує практика прикраси одягу квіткою червоної гвоздики, якщо мама жива, і білої, якщо її вже немає. Багато також намагаються в цей день відвідати своїх батьків, навіть якщо вони живуть далеко.
Міжнаро́дний день сім'ї́, що відзначається в системі ООН. Цей день щорічно святкується 15 травня.

З сім'ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона є джерелом любовіповаги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина.
Запровадження свята було викликано стурбованістю світової спільноти сучасним становищем родини та її значенням у процесі виховання покоління, що підростає.
На думку Генерального секретаря ООН Кофі Аннана (1993), коли зневажаються основні права однієї сім'ї — єдність всієї людської сім'ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою.
Ці два свята об’єднує мати. Зі святом!