ШАНОВНІ КОЛЕГИ! ВІТАЄМО ВАС НА НАШОМУ БЛОЗІ "ФАЙНІ ПАВИ". ДЛЯ ВАС ЗАВЖДИ ЦІКАВА й КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ.

Translate

середа, 4 березня 2020 р.

Vivat! Красне письменство


«Мова письменника — більше, ніж слова та звуки. Це його духовний одяг».
Хто такий письменник? Чарівник чи прибулець з іншої галактики, людина яка може полонити своїми творами та неймовірними історіями всіх, хто охочий до пізнання невідомого й цікавого.
Чи розмірковували ви коли-небудь: кого можна назвати письменником? За визначенням Великого тлумачного словника (ВТС) сучасної української літератури :
Письменник -а, ч. Той, хто пише художні твори; особа, для якої літературна діяльність є професією.   || заст. Укладач або переписувач книжок.
Письме́нник — у широкому розумінні це кожна людина, яка пише твори (не обов'язково художні, наукові, вірші також), висловлює власні думки, досвід і бачення світу у письмовій формі. У вузькому розумінні це автор художніх творів; особа, для якої літературна діяльність є професією.
   Вчора, 3 лютого в світі вітали, письменників зі святом – Всесвітнім днем письменника. Всесвітній день письменника відзначається за рішенням 48 конгресу Міжнародного ПЕН-клубу, що відбувся 12-18 січня 1986 року. ПЕН-клуб був заснований у 1921 році. Назва організації – абревіатура, утворена першими літерами англійських слів poets- поети, essayists – нарисовці, novelists – романісти (слід відзначити, що абревіатура в даному випадку співпадає зі словом pen – ручка в перекладі з англійської). Ідея її створення належить англійській письменниці Кетрін Емі Доусон-Скотт. Першим президентом ПЕН-клубу став Джон Ґолсуорсі. 
Скажіть, будь ласка, чи добре ви знаєте українську літературу та її славетних письменників-поетів. Цього 2020 року українська літературна родина буде святкувати ювілейні дати своїх майстрів красного письменства. А саме Василь Симоненко – 80 років, Ліна Костенко -90 років, Юрій Андрухович, Оксана Забужко, Світлана Талан – 60 років, Дара Корній та Андрій Кокотюха – 50 років та інші.
Шановні читачі нашого блогу! Пропонуємо вам випробувати свої інтелектуальні знання в запропонованій грі «Поети vs молодь».  Поети vs молодь
Перед вами постане табло з чотирьох категорій. Ви обираєте категорію та питання – натискаєте та самі відповідаєте, потім відкрийте саму відповідь.
Хай щастить!

вівторок, 3 березня 2020 р.

Тепла зустріч у місті Дергачі


   Професійне спілкування з бібліотекарями Харківської області в 2020 році активно продовжується. 26 лютого команда фахівців з Харківської обласної бібліотеки для юнацтва зустрілася з колегами Дергачівської ЦБС.
   З початку ми відвідали центральну районну бібліотеку для дітей, яка розташована у міському клубі, і були приємно вражені. Це дуже сучасне місце, де у відкритому просторі гармонійно розміщується відкритий інтернет-центр, полиці з книжковими новинками, краєзнавчий куточок. І це все створено для дітей, за рахунок залучення коштів місцевого бюджету.
   Потім наше спілкування продовжилося у стінах центральної районної бібліотеки,  яку очолює директор Л.Ф. Кантемир.
   Спочатку перед колежанками виступили Л. В Глазунова, голова президії Харківського обласного відділення Української бібліотечної асоціації, заступник директора з наукової роботи ХДНБ ім. В.Г. Короленка та Євгеній Олександров, керівник відділу корпоративних продажів корпорації "Ранок", які розповіли бібліотекарам про переваги участі в УБА та співпраці з видавництвом. Крім корисної інформації про новинки в бібліотечній сфері і видавничої діяльності, цікавими також були й наступні виступи фахівців ХОБЮ: доповідь "Активізація культурного життя в регіоні: нові ініціативи Харківської обласної бібліотеки для юнацтва" М. В. Жарової, директора ХОБЮ ; медіа-презентація досвіду ХОБЮ "Топ 10 лайфхаків у роботі з фондами публічних бібліотек" Е.П. Марченкової, завідувача відділу комплектування, каталогізації та організації бібліотечних фондів. Закінчилася зустріч лекцією-практикумом. «Ігрові техніки в роботі бібліотекаря» від Якименко М.О, бібліотекаря відділу мистецтв, в якому учасникам довелося не тільки слухати, але і складати історії, казки і навіть вірш, присвячені бібліотеці.
   Дуже радує, коли у відрядженнях ми бачимо активну громаду, готову тримати високий рівень культурного розвитку в своєму місті.